Nedeľa Jún 25

Reportáž: IV. Anime premietanie v Hlohovci

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

Dňa 24.06.2006 sa konalo v Hlohovci, už tradične v priestoroch klubu AXA, premietanie-Dočasný Raj Anime-. Tentoraz bola produkcia drsnejšia ako po minulé roky, celkom v duchu usporiadateľov "od temného k ešte temnejšiemu," čo podčiarkujú aj pivničné priestory niekoľko metrov pod Hlohovcom. ADT prišlo ako je zvykom i teraz, len nie v plnej sile, lebo mnoho členov momentálne nie je ani na Slovensku.

Anime bolo svieže, rok výroby 2005-2006 a komu sa páči anime typu Elfenlied, ten si prišiel na svoje. Účasť bola tento rok pomerne malá, čo je škoda lebo to ohrozuje daľšie akcie. Čo som spočítal bolo tak 10-15 ľudí priamo dole na premietaní, i keď boli aj z Bratislavy a Komárna, väčšia časť bola hore a pomaličky sa vytratila do mesta lebo tieto anime už videli a prišli si pozrieť len niečo konkrétne z programu.

Možno by bolo treba rozvešať aj nejaké plagáty po meste lebo tie som si nikde nevšimol. Oznam bol na všetkých hlavných fórach, chvíľku hrozilo prekrývanie sa s inými akciami v Blave ,neviem možno je to aj tým. Počasie bolo nádherné a aj preto si veľa ludí prišlo skôr poklebetiť a zabaviť sa, miestny kolorit je pestrý a ceny vľúdne.

K programu, boli tu dobré vecičky ako Gun X Sword alebo Speed Grapfher, ale môj favorit bol Ergo Proxy, novinka, ktorej prvá časť vyšla v Japonsku 15.2.2006 a seriál ešte stále nie je dokončený, tak sa treba nechať prekvapiť.

Titulky pôsobili ako trošku narýchlo spravené, všimol som si nejaké to vynechané písmeno v slove a chýbajúce diakritické znamienka, zvuk bolo treba občas zvýšiť a kvalitka obrazu u niektorých vecí pokryvkávala, ale to sú maličkosti pre niekoho, kto má anime rád.

Nabudúce by to chcelo ešte viac nových tvárí a vsunúť do programu i niečo menej vážne a ľahšie na zasmiatie, hoci Eternal Family ako bláznivá japonská verzia Thruman Show by to spĺňala. Z akcie som mal vcelku veľmi dobrý pocit a vrelo odporúčam návštevníkom prísť a zažiť niekoľko príjemných hodín. :-D