Utorok Jún 27

Reportáž: Anime premietanie v Trenčíne

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

 

Úžas, zase ranné vstávanie, odchod vlakom, ranné „zahrievanie“ na stanici, ale veď čo by sme neurobili pre premietanie, ktoré sa teraz pre zmenu konalo po prvýkrát v Trenčíne. Už po vystúpení z vlaku sa stretli niektorí nadšenci a veselo sme sa vybrali (trošku naokolo, ale za to s prehliadkou Váhu) do kina Hviezda, kde sa konalo Animeplay, resp. premietanie pod hlavičkou trenčanských otakov.

Program bol dosť zaujímavo spravený. Výber anime sa mi páčil, pretože sa tu stretli nové, ale aj staré seriály. Čo sa týka kvality, záleží, z ktorej strany ju hodnotíme. Kvalita anime a obrazu bola veľmi dobrá a páčil sa mi aj nápad s premietačkou, keď premietali obraz zrkadlovo zo zadu. No, čo sa zase týka titulkov, ktoré myslím, že by už nemali chýbať na žiadnom verejnom anime, to bolo už biednejšie. Na niektorých častiach boli bez diakritiky, inde zas chýbali úplne, i keď chápem, že človek má málo času, ale veď na Slovensku je nás dosť, ktorí by sme mohli pomôcť a myslím, že by sme aj radi pomohli. Zvuk bol tiež veľmi dobrý, i keď ho občas prehlušil nejaký ten „spev“ zabávajúcich sa otakov z vonka, ale veď zábave sa medze nekladú, alebo áno?

No takéto premietanie nie je len o pozeraní anime, čo dokazuje množstvo otakov pohybujúcich sa vonku. Zábava bola v každom kúte a ako už pomaly začína byť zvykom ADT pri takej zábave v žiadnom prípade nemôže chýbať. Musím pochváliť veľmi vysokú účasť či už z Bratislavy, z Piešťan, ale aj zo Zvolena, a nesmiem zabudnúť ani na návštevníka zo susedného Česka. Zabávalo sa v plnom prúde celý deň, dokonca sa našli aj odvážlivci (alebo nedobrovoľníci), ktorí sa okúpali v miestnej fontáne, niektorí až dvakrát. Dá sa vcelku povedať, že táto akcia sa niesla v znamení stretnutia veľkého množstva otakov čo sa = veľkej zábave.

Na pár technických problémov zo začiatku premietania sa už iste nikto nepamätá a to značí, že táto akcia, vzhľadom na to, že to bolo pannenské premietanie pod hlavičkou trenčianskych otakov, bola veľmi dobrá a myslím, že nie som sám, keď poviem, že sa teším na ďaľšiu, takže chalani, hor sa do vyberania programu a nech to fičí...