Utorok Jún 27

Reportáž: Festival P.A.F.F. 2004

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

V poradí už druhý Festival ametérskych filmov v Pezinku sa uskutočnil 20.11.2004. Skupina ADT na ňom nesmela chýbať a prináša vám krátke zhrnutie diania + fotogalériu.

Tentokrát sme zavítali do Pezinku na Pezinský filmový amatérsky festival (PAFF). Už hneď po oznámenia konania sme ocenili začiatok festivalu – 13:00. Človek aspoň nemusel vstávať o piatej ráno, aby stihol vlak :)

Po príchode na miesto sme zistili, že sa akcia koná v Dome kultúry (neviem to presne) v premietacej sále. Prišli sme tam skôr, a tak sme mali možnosť vidieť prípravy ako rozkladanie baru :) a všetkej techniky. Pezinčania spravili jednu veľmi výbornú vec, celý program si nahrali na VHS, čím zminimalizovali technické problémy skoro na minimum.

Priebeh celého premietania bol kľudný a mám taký pocit, že sa tam bavil každý, kto prišiel a verte, že ľudí bolo požehnane. Na tomto festivale pustili mnoho dobrých diel ako Tehlo, Nič nekrváca večne a iné ( ako aj dubbing od AnimeDream). Keby som mal vymenovať a popísať všetky, tak by mi to zabralo dosť veľa času a neviem komu by sa to chcelo čítať (určite Vám, ja viem), takže iba spomeniem, že slovenská a česká amatérska filmová tvorba je na vysokej úrovni a držím palce, aby sa natočilo čo najviac filmov.

Chcel by som touto cestou poďakovať organizátorom za zorganizovanie vynikajúceho festivalu. už sa teším na ďalší ročník PAFF-u a veru, určite nie som sám.

Ps: Ospravedlňujem sa všetkým za neskoré napísanie, ale poznáte to, stužková, dozvuky a tak...