Utorok Jún 27

Reportáž: IV. Anime premietanie v Piešťanoch

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

Takže máme za sebou v poradí 4. Premietanie anime v Piešťanoch.
Mesto svojou lokalitou pomerne prístupné širšiemu okruhu otakov. Cesta pomerne jednoduchá priamo vlakom/busom, resp. vlastným autom priamo do Piešťan. Ku   obchodnému domu Prior pri ktorom sa premietacie priestory nachádzajú je pomerne jednoduché trafiť pokial vás nenaviguje Psychos. Tuto treba oceniť, že AnimeDreamTeam (ADT) nepozabudol zverejniť veľmi prehladnú a účinnú mapku mesta, ktorú si určite pochvalovali mnohí prichádzajúci z rôznych smerov. Samotné premietanie sa teda konalo, ako som už spomenul, pri obchodnom dome Prior, v Klube 22, čo je už posledných pár premietaní v PN zvykom.

Na vchode do klubu nás vítalo niekoľko pomerne vydarených reklamných plagátov na premietanie, ktoré lákali okoloidúcu verejnosť, čo samozrejme nebolo zlým nápadom. Po vstupe už na nás žmurkal stolček, na ktorom bol program, ktorý si každý kto chcel mohol zobrať. Tiež veľmi dobrý nápad, tie programy boli prehladné, ľahko uschovateľné a designovo veľmi pekné ^_^. Potom už nasledovala samotná premietacia miestnosť, ktorá bola na tohtoročnú účasť bohužiaľ malinko malá. Prišlo naozaj veľa Ľudí z rôznych miest – len miesta bolo málo tentokrát. Čo sa týka programu, zdal sa mi taký priemerný, nemôžem povedať, že by bol zlý, ale už sme na premietaniach videli aj lepšie programy. Jednoznačnou jedničkou v programe na tomto premietaní by som označil Appleseed, ktorý pritiahol pozornosť snáď aj tých najrušivejších a najhlučnejších ľudí na premietaní. Pri tomto anime sa dali jedinečné zvukové efekty v podzemných priestoroch klubu 22 a basové rezonančné chvíle vychutnať podobne ako na predošlom premietaní v PN, Rurouni Kenshin OVA - Reminisence. Ešte keď už som pri tom ozvučení a programe by som spomenul, že pri Hitsuji no uta bol zvuk tak hlasno, že by som nepočul ani vojenské sirény, tam to chalanom trošku uletelo no, ale inač pohoda. Čo sa týka tých krátkych prestávok vyplnených Blame!-om, tam by som možno strčil radšej nejaké AMV, myslím že by sa to ľuďom viac páčilo, ale ani toto nebol zlý nápad, ktorý si našiel divákov.

Dobrý nápad organizátorov bolo hromadné objednanie pizze a jej donáška priamo do priestorov premietania, ocenilo to viacero ľudí, pretože nemuseli behať po celých Piešťanoch a hľadať pizzériu. Tiež oceňujem bar priamo v premietacej miestnosti, čo sa týka teda občerstvenia a obedu v podobe pizze tak to bolo zabezpečené výborne.

Trošku by som vytkol to fajčenie prakticky priamo za dverami, postupom času to už bolo cítiť všade a domov som prišiel ako jedna cigaretka :).

Tak a to by sme aj mali v skratke 4. premietanie v PN. Atmosféra bola perfektná, skvelá nálada, veľká účasť, žiadne väčšie technické problémy, slovenské titulky, čo už býva samozrejmosťou, bar pod nosom a po premietaní vydarená afterparty.