Nedeľa Jún 25

Reportáž: I. Anime premietanie v Trenčíne

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

Dňa 10.12.2005 sa konalo v Trenčíne v Kine Hviezda už druhé anime premietanie – Animeplay. Samozrejme, že ADT sa tohto premietania zúčastnilo.

Po programovej stránke, myslím, že nie je čo Trenčanom vytknúť, ponúkli novinky a aj nejaké staronové tituly, čo mohli prilákať ľudí. Avšak prekvapivo bola neskutočne malá účasť (niečo okolo 10-20 ľudí). Kto vie prečo to tento (respektíve minulý) rok bolo tak.

Nedá mi, aby som nespomenul titulky... Ako už začalo byť štandartom, všetky tituly boli so slovenskými titulkami, avšak gramaticky, no neviem, asi boli robené dosť na poslednú chvíľu. Na niektorých dokonca chýbala celkovo diakritika... No, ale hlavne, že boli :).


Z môjho subjektívneho pohľadu to bola vcelku dorá akcia, veď každá snaha o rozšírenie anime je plusová. Možno len chýbalo viac reklamy a väčší nátlak na stálych návštevníkov premietaní, aby so sebou dotiahli viacero ľudí, ale veď nakoniec, ako povedal Srandista : „Nejde o kvantitu, ale o kvalitu.“, takže len toľko, že kto neprišiel, mohol ľutovať, či už zmeškané ukážky anime alebo Saintovú prednášku o „mechoch“.

Myslím, že to je asi tak všetko. Teším sa na ďalšiu akciu v Trenčíne a dúfam, že sa chalanom podarí dotiahnuť viacero návštevníkov.

PS: sorac, že to vyšlo až takto neskoro, ale viete – Vianoce, skúšky, no proste sa mi nechcelo :D

PS2 : ono, ešte sa čakalo na gramatickú korektorku, kým tento článok prebehne... No ešte stále sa čaká :P