Utorok Jún 27

Reportáž: I. Anime premietanie v Leviciach

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

Dňa 22.4.2006 (presne na GabrieL-ove narodky) sa konalo v Leviciach historicky prvé anime premietanie v tomto meste (teda aspoň myslím:)). Premietalo sa v miestnom R-clube za pekného, ale najmä neznesiteľne teplého počasia.
Začiatok bol o 10:00, respektíve mal byť, vo forme uvítania, ale keďže sme sa tam takmer všetci poznali, alebo každý poznal aspoň niekoho, tak to bolo v poho. Organizátori sa snažili držať programu jak len to bolo v ich silách možné, ale niekedy to proste nejde, lebo sa vám do akcie vmiesia rôzne problémy (napr. : premietačka musí oddychovať alebo odísť skôr než je plánované a tak... ). Jednoznačne som bol a myslím, že nie len ja, ale aj ostatní, spokojní s programom či už s komédiami, či už s Hellsing-om alebo Animatrix-om.

Priestory prekvapivo nakoniec aj vyhovovali akcii. Nemali nejakú extra kapacitu, ale to len na prvý pohľad, ako som zistil, lebo vzadu sa ukrývali ešte nejaké tie lavice. Ale aj tak by som to umiestnil niekam inam nabudúce,  ale možno sa mýlim J (nie, ja sa nikdy nemýlim :D:D). Dobré bolo, že ľudia chodili kvázi postupne, čiže nebol veľký nátresk a potom prázdna sála. Prekvapivo bola dobrá účasť z Levíc, čo jednak svedčí o tom, že majú chalani z Levíc veľa známych, ale aj o tom, že aj v Leviciach sa pozerá anime.

Titulky, veru, trebalo by ich trošku upraviť a musím sa priznať, že ani ja som nebol nejako extra super v tvorbe a aj hlavne aj kvôli tomu, že som nestihol spraviť niektoré časti programu, za čo sa chalanom ešte raz ospravedlňujem. Ale chcelo by to upraviť timing, trošku pravopis a bude to fajn. Zvuk mal pár chybičiek, ale veď nemôže byť všetko super, takže tak.

Atmosféra sa myslím držala staticky na veľmi dobrej úrovni. Jednak aj preto, že SATAS zobral DDR (dance dance revolution) tak sa skackalo a miestni z nás mali veľkú zábavu, že Milwa s Akitsu zobrali vodnú fajku. K zábave prispel aj slávny Chuck Noris, ktorý je naším vzorom a jednoducho je viac než boh. A k neposlednej rade patrí aj nový maskot AnimeDream-u KAČICA, ktorú si náš nemenovaný člen zapožičal s miestnej nemenovanej reštaurácie.

Čo dodať, bola to prvá akcia a myslím, že si z nej organizátori vzali dosť a budúci ročník v Leviciach bude už úplne super. Takže by som chce poďakovať organizátorom : Dwaproduction a samozrejme aj spoluorganizátorom, čiže nám : AnimeDream-u.