Utorok Jún 27

Reportáž: Xagnam premietanie

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

Dňa 8.4. 2006 sa konalo v DFNsP Kramáre premietanie anime. Mám taký pocit, že to bolo prvé samostatné premietanie skupiny Xagnam, ak sa mýlim, ospravedlňujem sa. Zaujímavé bolo, že sa konalo v nemocnici, ale veď priestory ako priestory, človek sedel v prednáškovej miestnosti a pozeral... vcelku sranda.

Nemôžem objektívne hodnotiť začiatok akcie, pretože som tam nebol, ale čo som počul, tak organizátorov trápila technika, respektíve sa im nejako nedarilo premietať (neviem presne príčinu, počul som viacero verzií), ale nakoniec však všetko išlo a bolo to v pohode...

K programu, nemal som možnosť ho pozreť celý, ale kedže jeden z organizátorov bol Dardel, tak tam určite boli nejaké veľmi dobré novinky, ktoré sa ľuďom páčili. Pustil sa aj film Verzus, na ktorý bolo viacero zmiešaných pocitov, či už kladných alebo záporných. Ale podľa mňa splnil účel, aspoň mali ľudia o čom debatovať :)

Ako zakaždým spomeniem aj titulky a zvuk a podobne. Keďže to bolo v nemocnici v prednáškovej sále, asi nikto nečakal, že tam bude nejaké super ozvučenie, subwoofery takže nebol nikto ani sklamaný a bolo počuť všetko veľmi dobre. Titulky, bolo fajn že na väčšine (respektíve asi na všetkom, len som si nie istý) neboli aj anglické titulky, ale len slovenské, čo je super, pretože sa vám nebijú alebo nemusíte dávať slovenské titulky hore. Avšak, bodlo by keby nechali tie titulky prejsť niekomu kto ovláda spisovnú slovenčinu, nech sa odtiaľ vytratia slovká ako „niak“ a iné.

Ako vždy postávala aj nejaké skupinka pred sálou, respektíve sedela na kresielkach a klebetila, veď množstvo ľudí ide na premietanie len kvôli tomu, aby pokecala, ale bolo aj dosť návštevníkov v sále a určite prišli aj nejakí noví (sám som tam dvoch kamarátov poslal :) ).

Takže celkovo to bolo príjemné premietanie, stretnutie a som rád, že na neho boli vcelku dobré ohlasy. Takže, čo k tomu dodať. Len tak ďalej a len asi lepšie priestory nabudúce... Určite by niektorí ocenili aj nejaký bar vo vedlajšej miestnosti :D.