Nedeľa Jún 25

Reportáž: II. Anime premietanie v Stupave

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

V poslednom čase sa roztrhlo vrece s anime premietaniami a aby toho nebolo málo, tak sa začalo s druhou sériou. V poradí druhé sa konalo v Stupave 14.12.2003.

Vždy, keď sa musím zobudiť skoro ráno, sa pýtam sám seba, či mi to stojí zato. Keď sa zoberie do úvahy, že nerád vstávam z postele skôr než cítim obed, som sa prekonal a v neskutočnú hodinu (05:10 am) som cestoval vlakom do BA. Veľmi som sa tešil na tú atmosféru, čo bola na minulom premietaní. Veľa ľudí, dobrá zábava vonku pri pive, ale aj perfektný program spravil z minulého premietania nezabudnuteľnú udalosť. Takže som sa tešil zažiť túto atmosféru znova.
Po príchode na vlakovú stanicu v BA sa sformovala prvá skupinka otakov idúcich na premietanie (Darlog, Migell a SATAS). Všetci traja poznačený určitou udalosťou (firemná party, zábava v pálenici, stužková) sme sa presunuli na Patrónku, kde sme stretli ďalšiu skupinku otakov idúcich do Stupavy. Nálada bola dobrá, zopár ľudí sa posilnilo v miestnom nonstope a pokračovalo sa do Stupavy. Tu sa udialo prvé sklamanie. Autobus bol len trocha zaplnený otakmi, čo naznačovalo malú účasť. Ale stále sme verili, že prídu ďalší.
Po príchode k miestu sme sa všetci presunuli do kultúrneho domu, kde už premietanie bolo v plnom prúde. Posadalo sa, a začal sa pozerať program. Prvá komédia pekne rozbehla naše bránice a zdalo sa, že premietanie bude v pohode.
Po obede prišiel čas na prednášky. Prvá bola moja o kartovej hre Yu-Gi-Oh!, ktorá vysvetľovala základné pravidlá a princíp hry. Podľa potlesku by som povedal, že sa celkom podarila. Druhá bola od Sainta. Niesla sa v duchu nostalgie. Ukázal prakticky prvé anime čo sa premietalo v televízii a na čom vyrástla prvá generácia otakov. Človek si takto zaspomínal na staré “dobré“ časy. Potom sa začala už aj tak “prázdna“ sála vyprázdňovať úplne.
Podľa mňa to bolo dobré premietanie, ktoré pripomínalo také súkromné posedenie a pozeranie anime, i keď by sa dalo povedať, že v trocha arktických podmienkach. Niekedy si človek pripadal, že tá budova nemá strechu. Ale napriek všetkým nepríjemnostiam to bolo ďalšie dobré premietanie v Stupave. Človek sa mohol stretnúť so známymi ľuďmi, dobre sa zabaviť a pozrieť kvalitné anime. Taktiež musím pochváliť organizátorov za dobré technické prevedenie premietania - veľkosť a ostrosť obrazu na plátne -.

Osobne dúfam, že bude ďalšie premietanie s poradovým číslom 3.