Piatok Máj 26

Captain Tsubasa

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

 Tento seriál poznajú asi mnohí z vás,ktorí aspoň sem-tam pozeráte RTL2.
Hlavný hrdina 12-ročný Tsubasa Ohzora prichádza do mesta Nankatso. Toto je jeho novým domovom.Jeho otec kapitán námornej lode je väčšinu roka na mori a tak žije so svojou mamou.
Jeho najlepším priateľom je futbalová lopta, pretože mu zachránila život. Keď mal 2roky dostal svoju prvú loptu. Pri hre s ňou však neopatrne vybehol na cestu a nezbadal, že sa na neho rúti nákladné auto. Zobral loptu do náruče a držal ju pevne pred sebou ako sa pozeral na približujúce sa auto. Práve lopta sa odrazila od auta a Tsubasu, ktorý sa jej pevne držal odniesla do bezpečia.

Podrobný dej prvých častí...

Prihlásil sa na Shutetsu, súkromnú školu, ktorá má i najlepšie futbalový tím v okolí. Spoznáva nových priateľov ako Rya Ishizakiho, ktorý je v úvode jeho sprievodcom po meste. Genza Wakabayashiho najlepšieho brankára v okolí (možno i Japonsku). Roberto Huongo bývalý brazílsky národný hráč. Huongo pomáha Tsubasovi s tréningom. Pridáva sa k štátnej škole, pretože chce hrať proti Genzovi.

 Prvý zápas, ktorý majú odohrať je práve proti Shutetsu. Tsubasa začína okamžite s tréningom a nakoniec sa mu podarí postaviť celkom dobrého súpera pre Shutetsu. Zápas sa môže začať. Končí sa prvý polčas a Nankatso (Tsubasou tím) prehráva 2:0 nanešťastie sa ešte zranil aj Ryo, ktorý nemôže pokračovať v hre. Vtedy sa ponúkne Taro Misaki, že bude hrať za Rya. Tsubasa súhlasí a začína sa druhý polčas. Hráči Shutetsu už veria, že už vyhrali, keď sa začne hra obracať v prospech Nankatsa, hlavne preto lebo sa ukázalo že Taro je výborný hráč a výborne sa dopĺňa s Tsubasom. Nakoniec sa tento zápas končí 2:2. Mesto sa rozhodlo, že vytvorí jeden silný tím a tak sa robí výber. Do tohto tímu sa dostáva i Tsubasa, Taro, Ryo a Shingo Kitahara (ako náhradný brankár, predtým chytal za Tsubasov tím) aj Genzo a mnohí iní hráči.

Začína sa tvrdá príprava na národné majstrovstvá,ktoré sa majú konať v Tokiu.

Púť za futbalovým snom sa môže začať... A v charakteristike môžete čítať o niektorých ďalších fanatikoch do futbalu...

Ale teraz by som sa ešte vrátil k rozobratiu tohto športového anime... Prečo je pre mňa hodné videnia? Keď som nad tým rozmýšľal, zistil som, že asi pre napínavé vykreslenie zápasov, i keď autori si nedali veľmi záležať na vykreslení pozadia futbalu ako chodenie do školy a neskôr vzťahy medzi hráčmi a dievčatami v ich okolí, ktoré boli často iba spomenuté a nedotiahnuté. Ale napriek tomu sa mi tento seriál páčil pretože nádherne vykresľuje vôľu ísť za svojím snom... stať sa najlepším hráčom najskôr v Japonsku a potom vo svete... Keby som mal povedať, čo tento seriál má a čo Kickers nemali, je to asi hlbšie vykreslenie psychiky hlavných postáv ich myšlienok... Ale taktiež rozšírenie futbalového sna... Veď toto anime sa zaslúžilo o popularizáciu socceru(futbalu) v Japonsku...

Stanovilo stupeň, od ktorého sa pokúšajú mnohé anime venované nielen futbalu, ale aj športu odraziť... a jedna z mojich recenzií sa týka úspešného nasledovníka a to anime Whistle!...

Dúfam že sa odhodláte toto anime vidieť a tí ktorí ste ho už videli si spomeniete ako ste prežívali zápasy ktoré sa tiahli nekonečne dlho ako súboje v dragonballe... J

-Charakteristika postáv-

 

-Tsubasa Ohzora - je vynikajúci futbalista. Futbal je pre neho všetkým. Je na ňom doslova závislý. Ale práve to z neho robí perfektného tvorcu hry. Mohol by hrať na všetkých postoch okrem brankára. S Tarom Misakim vytvorili Zlaté duo Nankatsa. 

-Taro Misaki- je tiež zanieteným futbalistom. Pretože je jeho otec maliarom, nikdy sa nezdrží dlho v jednom meste. V Nankatsu zostane, až do skončenia majstrovstiev. Potom odchádza so svojím otcom do Európy.

 -Roberto Huongo- bývalý hráč a hviezda brazílskeho národného tímu. Má veľmi zlú očnú chorobu, kvôli ktorej mu lekári odporučili radšej nehrať ak nechce ihneď oslepnúť.Tsubasov otec ho stretol na svojej plavbe a poslal ho do Japonska za doktormi (a samozrejme za svojim synom).

 

-Ryo Ishizaki- nie je až taký výborný technik, ale je veľmi pracovitý obranca. Rastie popri Tsubasovi na výborného hráča a oporu zadných radov Nankatsa. 

-Genzo Wakabayashi- vynikajúci brankár, jeden z najlepších v Japonsku, ak nie aj najlepší. Najskôr sú s Tsubasom rivali, neskôr sú to výborný priatelia. Zraní sa pred národnými majstrovstvami, ale vo finále už hrá.-Kojiro Huyuga- najväčší Tsubasov rival. Je predstaviteľom tvrdého a nekompromisného futbalu. Neobľubuje moc technické poňatie hry, presadzuje sa svojou silou a dravosťou. Pochádza zo skromných pomerov a preto sa chce futbalom presláviť, aby pomohol svojej rodine. V prvej sérii hrá za Miwu, neskôr hrá za TOHO.

 

 

-Jun Misugi- hrá za tím Musashi. Je ohromne obľúbený u dievčat. Tiež je Tsubasovým konkurentom. Je ešte lepší technik ako on, ale má slabé srdce čo mu neumožnuje odohrať celý zápas a preto vačšinou sedí na lavičke.
-Ken Wakashimazu- Je brankárom tímu Miwa (neskôr TOHO). Je to najväčší rival Genza medzi brankármi. Pochádza z rodiny, ktorá má významnú tradíciu v karate a tak vyzerá i jeho štýl chytania. Je veľmi rýchly a obratný.Ešte je veľa postáv, ktoré stoja za zmienku ako Karl-Hanz Schneider, Hikaru Matsuyama, Takeshi Sawada a mnohí ďalší...