Piatok Máj 26

Detectiv Conan

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

Život má drobnú chybu, každou sekundou sa kráti. Starí ľudia hovoria, že by boli radi mladými a mladí sa nevedia dočkať, kedy budú starší. Ale, čo by sa stalo, keby sa vynašiel nápoj mladosti? Nápoj, ktorý by po užití zmenil dospelého človeka na dieťa?

Toto sa stalo 17-ročnému Shinichi Kudoovi. Teraz je v tele dieťaťa, no rozum má na úrovni 17-ročného ja. Raz sledoval podozrivých mužov v čiernom. Mali medzi sebou dôležitý rozhovor. Na nešťastie Shinichiho zbadali. Chytili ho a nútili vypiť jed. O pár hodín neskôr našiel Shinichiho ležať na zemi policajt a zobudil ho. Vtedy si Shinichi všimol "malú" zmenu. Bol z neho 10-ročný chlapec. Aby nikto nezistil, že Shinichi Kudo je malý chlapec, začal si hovoriť Conan Edogawa. ( "Conan" si zvolil preto, lebo sa tak volal spisovateľ detektívok Sherlocka Holmesa - Arthur Conan Doyle - a od Edogawa Ranpo si zobral Edogawa. )
Prvý človek, ktorému sa Shinichi zveril, bol profesor Hiroshi Agasa. Ten pomohol Shinichimu pri nájdení úkrytu, pokiaľ nevynájde protiliek. Ak by sa "Muži v čiernom ™"o ňom dozvedeli, iste by ho zabili inak. Vďaka profesorovi sa Shinichi dostal do rodiny súkromného detektíva. Kogoro Mori bol policajt, ale počas jednej akcie postrelil svoju ženu a bol prepustený. Tak si otvoril kanceláriu súkromného detektíva. Jeho dcéra je Ran, ktorá je zaľúbená do Shinichiho (takto sa dostal domov k svojej priateľke J ). Kogoroovi sa ale nedarí ako súkromnému detektívovi, a tak sa mu rozhodne Conan pomáhať. Od profesora dostane menič hlasov s ktorým dokáže napodobniť každý hlas a uspávacie šípky zabudované v hodinkách (ale aj iné vynálezy) . Takto ho môže ľahko uspať a potom hovoriť jeho hlasom. Má to len jeden háčik. Kogoro si potom nepamätá, ako ten prípad vyriešil. Vďaka tomu mu hovoria, že rieši prípady v spánku a jeho kariéra ide kolmo nahor. Conan si ale niekedy vyberá i iné osoby. Tak sa zrazu menia jeho priatelia na detektívov.

Conan má i svoju vlastnú detektívnu kanceláriu. Detective Boys. Je zložená zo 4 detí. Conan, Ayumi, Genta a Mitsuhiko a neskôr sa k ním pridá i 5-ty člen.

Detektív Conan je veľmi dobrý seriál, ktorý nemá v TV konkurenta. Príbeh jednotlivých častí pôsobí veľmi profesionálne. Každá záhada a jej rozlúštenie je veľmi kvalitne spracované. Človek môže počas sledovania kombinovať a hádať, ale nie je to vždy ľahké. Stane sa, že sa objaví časť, ktorá je trochu slabá, ale je to pochopiteľné pri takomto druhu seriálu. Preto nemám žiadne väčšie výhrady voči Conanovi.
Ten, kto má rád detektívky, mal by si pozerať Detektíva Conana.

 

 

Prehľad postáv:

Conan Edogawa - Vlastným menom Shinichi Kudo. Bol omylom zmenšený, keď si vypočul rozhovor dvoch mužov. Pôvodne ho chceli zabiť.Shinichi Kudo - Shinichi je 17-ročný študent vysokej školy. Okrem školy (?!) má rád i futbal a je hobby je hra na detektíva. Neraz pomáha polícii pri zložitých prípadoch. Teraz po zmenšení sa vydáva za Conana.Ran Mori - Ran je priateľka Shinichiho už do detstva. Tajne ho má rada, ale nepriznala by to. Stane sa i to, že skoro odhalí Conanovú totožnosť.Kogoro Mori - Pracuje ako súkromný detektív, potom čo ho prepustia od polície. Neraz sa čuduje, ako vyriešil svoje prípady. Tvári sa ako super detektív, ale bez Conana by zrejme skončil bankrotom.

Eri Kisaki - Po nešťastnom dni, keď ju Kogoro postrelil, žije oddelene od rodiny. Pracuje ako advokátka.

 Yusaku Kudo - Je otec Shinichiho. Píše kriminálne romány a po ňom zrejme zdedil Shinichi svoje úžasné detektívne schopnosti.Yukiko Kudo - Je mama Shinichiho. Pracuje ako herečka. Keď sa dozvie, že Shinichi je znova "malý" chlapec, robí všetko preto, aby uchránila jeho novú identitu.Profesor Hiroshi Agasa - Pomáha Conanovi udržať jeho tajomstvo a hľadá protiliek, aby mohol byť Conan opäť Shinichi Kudo. Má od neho zopár pekných vynálezov.
Jyuzou Megure - Jyuzou a Kogoro sú priatelia, aj keď bol Kogoro vyhodený. Je šéfom miestnej polície.

 
Sonoko Suzuki - Jej najväčšou vlastnosťou je snobizmus. Pre ňu je to najlepšie, len  to dobré. Ale i tak je jej najlepšia priateľka Ran.
Heiji Hattori - On a Conan sú najlepší detektívovia. Obaja majú schopnosť poradiť si s tým najťažším prípadom. Podarí sa mu i odhaliť Conanové tajomstvo.
Ayumi - Je malá, ale chce dokázať, že je schopná riešiť prípady. Neraz sa stane, že dostane strach pri riešení prípadu. Tajne je zaľúbená do Conana.Genta - Je veľmi zhovorčiví. Neraz sa tak dostane do nepríjemných situácii.
Mitsuhiko Tsuburaya - Vždy a za každú cenu musí byť prvý. Nie je síce veľká pomoc pri riešení prípadov, ale stará sa o dobrú náladu v skupine.


Ai Haibard - Ai je 5-ty člen skupiny Detective Boys. Pôvodne spolupracovala na vývoji jedu, ktorý Shinichiho zmenšil. Keď chcela zo skupiny vystúpiť, rozhodli sa ju ostatní eliminovať. Chcela si vziať život a tak vypila jed. Ai sa ako Shinichi zmanšila a utiekla. Dr. Agasa sa o ňu postaral a dal ju do skupiny Detective Boys.

 

Gin & Vodka - Sú tu tí dvaja muži v čiernom, ktorí Shinichimu dali vypiť jed. Ich úlohou bolo Shinichiho zabiť.
Kaito Kid - Kid je najväčším súperom Conana. Je zlodej, ktorý sa nezastaví pred ničím. Polícii posiela rôzne šifrované správy, ktoré rozlúšti len Conan. Kid je postava, ktorá sa v seriály objavuje a zase mizne. Pôvodne je totiž z iného seriálu.