Piatok Máj 26

Comic Party

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

 

 Čo asi tak napĺňa život každého človeka? Povinnosť? Túžba? Sen? Zrejme všetko. Človek, aby mohol existovať, potrebuje vo svojom živote určitý ciel. Niečo, na čo môže hľadieť a dúfať v to, ísť za tým alebo žiť len pre to. Čo však, ak človek nemá vo svojom živote žiaden ciel? Žije len zo dňa na deň a na niečo čaká, a to je to najsmutnejšie.

Každý sa už určite stretol s niečím, čo sa mu zapáčilo a rozhodol sa to skúsiť. Ale neraz sa stane, že človek dá všetok entuziazmus do tej veci a potom nič. Zrazu je koniec. Človek zistí, že to nieje také ľahké alebo je sklamaný z výsledku. Hlavné je nevzdávať sa a ísť ďalej, ale ako sa však hovorí, „keby to bolo také jednoduché ... “.

Sendo Kazuki je normálny teanager. Žije si svoj život, chodí do školy a nemá žiadne väčšie problémy. Ale jeho priateľ Taishi má svoje plány, ako jeho život trocha spestriť. Keďže vie, že Kazuki vie kresliť, rozhodne sa z neho spraviť autora doujinshi (manga kreslená a písaná fanúšikmi, niečo ako fanfiction). Kazuki je flegmatik , a tak sa nechá prehovoriť a ide sa pozrieť na Doujinshi Con (convention – stretnutie fanúšikov určitého žánru – napr. Istrocon). Zistí, že kreslenie doujinshinu je zábava a horlivo sa do toho pusti.

Hudbu by som ohodnotil asi priemerom, keďže som ju slabo vnímal a okrem pár pasáži som ju úplne ignoroval. Bola to iba kulisa, ktorá nemala žiaden výrazný refrén. Však nemôžem povedať, že by bola úplne slabá. Jednoducho iba priemer.

Animácia v tomto anime je taktiež len priemer. Nájdu sa tu deformácie tvárí, ale to len zo začiatku, a potom iba zriedka. Celková animácia nemá žiadne výrazné vady, ale tiež ničím neprekvapí. Našťastie, nedochádza k deformovaniu postáv, keď utekajú a animácia je stále na rovnakej úrovni – bez špeciálnych pohľadov alebo nájazdov kamery. Proste čistý priemer.

Príbeh je v tomto seriály dosť predvídateľný a človek len očakáva kedy sa stane to a to. Žiadne prekvapenia, žiadne sklamania. Je tu dodržaný systém - chvíľu je všetko dobré, potom sa všetko pokazí a koniec je ... (nemôžem prezradiť, ale určite viete, asi aký je).
Výsledok. Príbeh, hudba a animácia sú priemerné, ničím neprekvapia a držia si svoju úroveň. Môj názor na toto anime je jasný – zábava na jedno poobedie. Keďže má toto anime len 13 dielov a 4 OVA (každý diel OVA má 6 min.) nie je dlhé a všetko sa rýchlo skončí. Pre niekoho, kto by v tomto anime hľadal niečo viac, má smolu. Je to zába pre tých menších.