Piatok Máj 26

Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

 Na úvod si musíte položiť otázku, či ste schopní pozrieť si anime, ktoré nemá žiaden zmysel. Ak je vaša odpoveď kladná, pokojne si Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan môžete pozrieť.

Príbeh...

... je úplne nezmyselný. Anjel menom Dokuro-chan je poslaný bohom späť do minulosti, aby zabil hlavného mužského hrdinu Sakuru, pretože v budúcnosti vymyslí vynález, ktorý zabráni dievčatám aby vyrástli. Lenže, radšej ako vykonať vraždu sa Dokuro-chan rozhodne Sakuru chrániť a zabrániť v jeho pedofilnej ceste. To však nie je také jednoduché. Dokuro-chan má veľmi temperamentnú povahu a trestom pre Sakuru je vždy smrť pomocou jej veľkého kyjaka Excalibolga. Za tým skoro vždy príde ospravedlnenie a oživenie pomocou kúzla Pi Piru Piru Pi Piru Pii, po ktorom sa Sakurovo telo poskladá späť.

Hlavné postavy
Sakura Kusakabe:
Mladý študent, ktorý v budúcnosti vynájde vynález, ktorým zabráni tomu, aby dievčatá aj po svojom 12-tom roku života ďalej rástli.  Keď to v škole Sabato  prezradí, tak je považovaný za pedofila a úchyla. Veľmi sa mu páči spolužiačka Shizuki Minakami, ale veľmi sa hanbí povedať jej to.
Dokuro Mitsukai: Anjel z budúcnosti, ktorý bol poverený bohom, aby zastavil pedofila Sakuru zabitím. Lenže ona sa ho rozhodla zachrániť. Vďaka svojej povahe Dokuro-chan vždy potrestá Sakuru smrťou pomocou jej kyjaka Excalibolga a následným oživením - zaklínadlo Pi Piru Piru Pi Piru Pii. Takisto vie premieňať ľudí na zvieratá.
Sabato: Ďalší anjel, ktorého boh vyslal na zem, pretože Dokuro-chan nesplnila svoju úlohu. Je veľmi neohrabaná a dosť často končí zasiahnutá svojou zbraňou Durandalom.
Zakuro Mitsukai: Dokurina mladšia 9-ročná sestra, ktorá však svojím výzorom vyzerá oveľa staršie. Boh ju poslal do prítomnosti preto, aby odviedla Dokuro späť.

Príbeh je plný skvelého humoru. Po relatívne nudnej scéne nasleduje ukážka, v ktorej Sakura uvidí Dokuro skoro nahú a ona mu na uvítanie, ešte predtým než sa stihne Sakura ospravedlniť, urve polovicu hlavy aj s mozgom a rozflákne ju po stene. Nato sa mu hneď ospravedlní a oživí ho. Ecchi je v tomto anime zastúpené scénami, kde Sakura vidí Dokuro len s nohavičkami, alebo ako sa v kine omylom dotkne jej poprsia. Veľmi zaujímavé sú aj Sakurove vzťahy so spolužiakmi, ktorí ho majú za pedofila, i keď nemá na to vek. Hlavne na školskom výlete, keď sa polomŕtvy vráti do tábora a všetci na neho čakajú, ponúknu mu ako prvému večeru. On celý šťastný ju zje a zistí, že ho omylom otrávili hubami. Nato sa spolužiaci  vrátia do ubytovne, aby si zohnali ďalšie jedlo a Sakuru nechajú napospas osudu.

Technické spracovanie
Veľmi vtipne a dobre nakreslené anime, plné krvi a častí tiel. Dokuro-chan je nakreslená celkom príjemne, hlavne v jej anjelskom oblečení, ale pôsobí dosť mlado. Jej mladšia sestra je však nakreslená ako bohyňa, čo využije nato, aby presvedčila (veľmi ľahko) Sakurových spolužiakov, aby jej pomohli v hľadaní Dokure.

Jediná vec, ktorú nemôže skoro nikto tomuto anime vytknúť je opening. Je vynikajúci. Jednoduchosť a zvuk  pesničky sedí presne na toto anime. Úvod pesničky znie, ako keby išlo o nejakú rozprávku pre deti, ale potom prídu krvavšie scény. Ale aj tak je opening najjemnejší z celého anime. Ending je tiež veľmi dobrý. Pri pozeraní tohto anime som sa vôbec nevenoval hudbe, ktorá hrala počas neho. Potom som si ju pustil pri písaní tejto recenzie, a zistil som, že je priemerná.

Záver
Anime, ktoré dokáže pobaviť každého, pokiaľ o to dotyčný stojí. Stačí ignorovať príbeh a len sa povznášať nad humornými scénami a unášať sa smiechom. Ja som sa pri tomto anime veľmi dobre zabával, pri niektorých scénach som sa nevedel prestať smiať. Vrelo odporúčam každému, nielen chlapcom.

Finálne hodnotenie
Pokiaľ ste v úvode odpovedali áno: 10/10
Pokiaľ ste v úvode odpovedali nie:  6/10

 


Názov: Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan Autor: Okayu Masaki (predloha)
Japonský názov: - Režia: Mizushima Tsutomu
Alternatívny názov: - Hudba: Michio Mamiya
Kategória: Seriál
Scenár: -
Dĺžka: 8 epizód

Žaner: Komédia, Ecchi
Dátum vydania:
2005
Štúdio: Hal Film Maker