Nedeľa Jún 25

BestFiction 2012 - pravidlá súťaže

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail
BestFiction2012

Internetová stránka AnimeDream.sk vyhlasuje VI. ročník literárnej súťaže BestFiction 2012.

 

Súťažné kategórie:

 

1.      Próza

Povolený počet prác na jedného autora: 2

Rozsah: max. 40 normostrán pre obe diela dokopy (napr. jedno dielo v rozsahu 12 strán, druhé dielo v rozsahu 28 strán)

 

Do tejto kategórie môžete zasielať krátke aj dlhé poviedky vrátane drabble a double-drabble. Jediným pravidlom je, že postavy, prostredie aj dej musia byť originálne, nekopírovať ani nenapodobňovať už existujúce literárne, filmové alebo iné dielo.

 

2.      Fanfiction

Povolený počet prác na jedného autora: 2

Rozsah: max. 40 normostrán pre obe diela dokopy (napr. jedno dielo v rozsahu 12 strán, druhé dielo v rozsahu 28 strán)

 

Fanfiction je dielo obsahujúce postavy či prostredie už vytvorené iným autorom. V prípade tejto kategórie je nutné uviesť, k akému existujúcemu dielu sa Vaša poviedka, prípadne poézia, viaže.

 

3.      Poézia

Povolený počet prác na jedného autora: 3

 

V kategórii Poézia môžete súťažiť s voľným aj viazaným veršom, ako aj s formou japonskej poézie Haiku.

 

Forma súťažných prác

Súťažné práce musia byť zaslané v štandardných textových súboroch .txt, .doc alebo .docx. Formátovanie na normostrany nie je nevyhnutnosťou. Pre kontrolu dĺžky Vášho diela môžete použiť stránku www.normostrana.sk.

 

Súťažné práce zasielajte na e-mail Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. . Do predmetu správy uveďte kategóriu, do ktorej sa zapájate (napr. „Súťažný príspevok – Poézia“, prípadne „Fanfiction“).

 

Do samotného mailu je potrebné uviesť tieto údaje:

1. Meno autora, prípadne prezývka, pod ktorou si želáte príspevok uverejniť, ak nechcete, aby bolo použité Vaše meno a priezvisko

 

2. Vek autora

 

3. Súťažná kategória

 

V prípade kategórie Fanfiction je taktiež potrebné uviesť, na aké dielo sa príspevok viaže (napr. Pán Prsteňov, Harry Potter atď.)

 

Pokiaľ je súťažné dielo nevhodné pre osoby mladšie ako 18 rokov, t.j. obsahuje  scény zobrazujúce sexuálny akt, brutálne fyzické alebo psychické násilie, prípadne nevhodné (vulgárne) jazykové prostriedky, autor je povinný uviesť toto v upozornení na začiatku súťažnej práce, prípadne v maile.

Súťaže sa môžu zúčastniť diela, ktoré už boli zapojené do iných súťaží, pokiaľ neboli výherné/ocenené.

V prípade, že stanovené podmienky zapojenia sa nebudú dodržané, organizátori si vyhradzujú právo vyradiť nevyhovujúci príspevok zo súťaže.

Súťažné práce môžu byť písané v slovenskom, českom alebo anglickom jazyku. Uverejnené budú na stránkach AnimeDream.sk a diskusia o súťažných prácach obsahujúca názory porotcov ako aj čitateľov bude prebiehať na fóre AnimeDream.sk/forum samostatne ku každému dielu.

 

Trvanie súťaže

Súťaž BestFiction 2012 bude prebiehať v období od 23. 3. 2012 do 27. 7. 2012.  Vyhodnotenie súťaže bude zverejnené v priebehu augusta na stránkach AnimeDream.sk.

Súťaží sa o diplomy pre prvé tri miesta v každej z kategórií, a pre výhercov prvých miest máme pripravené poukážky na nákup v sieti kníhkupectiev Panta Rhei v hodnote 20€.

 

Porota

Kategória Próza: Boris llama1 Rédli, Petra Liu Filipová, Denis Proteus Horváth

Kategória Fanfiction: Jana Gemenice Uhrinová, Lucia Tomoe-gozen Závodníková, Dana Yukio Mačudová

Kategória Poézia: Veronika Blackie Planková, Kristína Karabínošová, Michal Molnár

Tešíme sa na Vaše príspevky!

Organizátori súťaže