Nedeľa Jún 25

Fall

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

Pršalo. Dažďová voda už niekoľko dní husto stekala po malom okne v jeho tmavom byte. Shinji si to nevšímal. Mal iné starosti. Nič preňho nebolo v tej chvíli dôležitejšie...

„No tak... Už som skoro tam... Teraz to nemôžem pokaziť...“ prebiehalo mu mysľou. Očami už niekoľko dní neuhol od monitora svojho počítača. Hra bola preňho životom. Ako malý si často predstavoval, aké by to mohlo naozaj byť, preháňať sa ako stredoveký hrdina s mečom v ruke a zachraňovať vystrašené princezné. Teraz to mohol - doba počítačov mu to umožňovala.

Oči už skoro nevideli, Shinji to však považoval za úplne normálne.

„Vonku aj tak hrozne leje, tak načo by som vychádzal...“

V hre sa mu však darilo stále menej. Zrejme to spôsoboval jeho nedostatočný spánok, ktorý naposledy zažil niekedy pred troma dňami. Nahnevane vypol počítač a ľahol si do postele.

Namiesto snov podvedome plánoval zajtrajšie dobrodružstvá vo virtuálnom svete.

Cez internet spoznal veľa zaujímavých ľudí, taktiež on-line hráčov, ktorých považoval za svojich skutočných priateľov. Deň, čo deň spolu prechádzajú nespočetnými svetmi, samozrejme oveľa lepšími ako je ten náš.

Aspoň si to myslel. Takto onedlho zaspal.

Shinji Kuronaga bol hrdý na to, že žije v Japonsku. V krajine, ktorá sa dávno stala najmocnejšou svetovou veľmocou, čo dokazovala aj jej absolútna vláda nad sieťou internet. Je to približne desať rokov, čo je bezdrôtová sieť vysokorýchlostne prenášaná do celého sveta jediným vysielačom práve z Japonska.

Ráno sa zobudil a zapol televíziu. Čakal len na ranné správy, ktoré mal vo zvyku denne počúvať počas zapínania počítača.

Trvalo mu pomerne dlho, kým si uvedomil, čo hlásateľka práve číta.

„Dnes v noci postihla svet technologická katastrofa, pri ktorej doposiaľ najväčší príval bleskov zasiahol Zem na jej najcitlivejšom mieste...

Práve veľký tokijský internetový vysielač sa stal obeťou...

Zástupca spoločnosti Kotohiki, pán Sugimura, na mimoriadnej tlačovej konferencii vyhlásil, že závada bude odstránená najneskôr o mesiac, počas ktorého nebude internetová sieť v prevádzke... “

Viac počuť nemusel. Ako v tranze zapínal počítač.

Robia si srandu...

Neveril. Takej veci sa jednoducho nedá veriť.

Počítač sa začal pripájať do siete. Trvalo to akosi dlhšie.

Nie. Trvalo to večne.

Nikdy sa nepripojil. Shinji niekoľkokrát reštartoval celý systém. Bezvýsledne. Moderátorka hlavných správ hovorila pravdu. Ako v tranze vybehol zo svojej izby.  Zrazu to pocítil. Niekto za ním stál. Prudko sa otočil.

„Myslel som si to !“ vykríkol smerom k postave a prikrčil sa, pretože mu nad hlavou preletel  ťažký bojový meč.

Bol to jeho posledný nepriateľ z hry. Ten, ktorý ho včera porazil.

„Dnes sa ti to už nepodarí, ty bastard!“

Utekal do kuchyne, kde mal ukrytú drevorubačskú sekeru.

***

Stará pani nazrela do okna, z ktorého mala dobrý výhľad na dom svojho suseda. Nechápala, čo Kuronaga robí – bláznivo behal po izbe vo svojom byte a oháňal sa sekerou.

„Pane bože, veď je to blázon!“ pomyslela si a odišla od okna.

***

Dostal som ho... prebehlo Shinjimu hlavou.

Na zemi ležal mŕtvy nepriateľ.

 

Jemu to však nestačilo. V dlhom, nepremokavom čiernom kabáte kráčal smerom k stanici metra. Snažil sa nepozerať okolo seba – dobre vedel, že ho prenasledujú. Bolo ich čoraz viac.

Shinji nastúpil do jedného z vagónov a rozhliadol sa okolo seba. Na jednom zo sedadiel sedela matka, starostlivo utišujúca svoje plačúce dieťa láskavými očami.

Malý orkský princ. Jeho matka. Nepriatelia.

Dieťa malo dôvod plakať. Všimlo si totiž, že ten škaredý, bledý ujo má niečo schované pod kabátom.

Niečo veľké.

Niečo lesklé.

Škoda, že ešte nevedelo rozprávať.

Kuronaga bol v tranze. Cítil, že je to jeho príležitosť.

Príležitosť zvýšiť level.

Bez cudzej pomoci sa dostal priamo do nepriateľského tábora.

Metro bolo pomerne plné. Kolesá zaškrípali a vagón sa dal do pohybu. Bol to preňho signál. Vytiahol sekeru a dal sa do práce. Ako prvý prišiel na rad orkský princ. Potom jeho matka, starenka čupiaca v rohu, študent, ktorý si na plné pecky púšťal momentálny hit stáročia... Nakoniec padli všetci.

Dokázal som to!

Shinji bol obkolesený mŕtvolami. Cítil sa vinikajúco. Jeho postava je teraz najmenej o dva levely silnejšia.

Vlak začal spomaľovať.

Úplne zastavil.

Dvere sa otvorili a Shinji sa pomaly vytackal von.

Do miestnosti vbehlo asi dvadsať mužov v policajných uniformách. Shinji videl, že k nemu mieri obrovské množstvo guliek.

Celý od krvi padol na zem. Hlavou mu prebehla posledná myšlienka.

Dokázal som to. Som majster!

KONIEC

 

Upozornenie: Uverejnené texty neprešli jazykovou úpravou.