Nedeľa Jún 25

Diamonds & Guns

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

 

Cŕŕŕŕŕŕŕŕŕŕŕn…klop, klop.

***

Poštár zvoní trikrát. No nočný klub zvoní len raz, ale za to teda klope aspoň dvakrát.
***

"I’m coming, wait a minute" - said Tir.

***

"So, common, let's have a rockenroll baby" - pomyslel ten druhý, nie ja.
***

...wait a minute. Tak to boli jedny z posledných slov tejto bezvýznamnej chodiacej mŕtvole, ktorá sa podielala na mojom mučení. Náboj z môjho 10 mm Glocku preletel cez kukátko a odstrelil mu lalôčik pravého ucha. Tak tomu sa povie šťastie, keby som sa náhodou trafil do palice nedostal by som z neho žiadne informácie. Som rád, že som trafil len to ucho. Asi naň už nebude nikdy počuť tak ako predtým. Dúfam len, že ortieľ nočného klubu bude ešte počuť dobre. Do pravého ucha teraz nemá hovoriť ani zmysel a do ľavého sa mi veľmi kričať nechce.

***

"Diamonds and Guns, Diamonds and Guns" znelo mi celú dobu v hlave. Je to melódia z filmu Bulletproof monk. A okrem iného niečo treba myslieť na niečo milé, keď sa nechcete z toho prvotného kriku zblázniť.
***

Ešte stále kričal od bolesti keď som otváral dvere. "Za znásilnenia vás odsuzuje nočný klub na trest smrti a to hneď". Druhá guľka mu uviazla v žalúdku. Aby mi neomdlel, zatlačil som mu ranu a vpichol, pár injekcií adrenalínu do žili aby sa na jeho dlhú chvíľku utíšil a tých pár krutých minút, ktoré ho čakajú bol pri vedomí. Začal mi hovoriť rozprávky starej matere ako veľmi  svoje činy ľutuje a sľuboval, že sa polepší. Zaujímavé, každý predo mnou ľutuje a sľubuje aj modré z neba, keď na sklade nie je ružová. Čo som ja posledné pomazanie pre smrťou alebo vidia tak zle, že si ma mýlia s kňazom? Veď som mu odsrelil iba kúsok ucha a nie oko. No na druhej strane tak skoro jak Tir Na Nog neľutoval ešte nikto. Normálne som mu to skoro zhltol a sekundu rozmýšľal o prepustení. No za skutky treba pikať keď už to tej slepej spravodlivosti  trvá tak dlho. Tir sa držal, začal znovu kričať až keď som mu odsekol druhý prst. Vyklopil mená fízlov, čo som chcel od neho počuť rýchlejšie ako čakám s mojou "už" trénovanou trpezlivosťou obyčajne. Milé, fakt poteší. Po piatich prstoch som sa nad ním zmiloval a strelil mu dve rany do hlavy. Tá druhá je zbytočná , ale istota guľky s trajektóriou cieľ hlava je istota trajektórie cieľ hlava.

***

Tak na to aby odpratali túto jatku si budú musieť jeho rodinní príslušníci zavolať tie ženičky z AXN, ktoré upratujú a drhnú zvyšky po obetiach a samovrahoch. Nemusím ani zdôrazňovať, že kúsky mozgu porozletované po pol izbe je pekný svinčík o prstoch ani nehovoriac. A tie potôčiky krvi. To by ani La Vay nezniesol. Bol som na svôj  až panensky čistý Glock hrdý. Ten až tak mnoho krvi po sebe nezanechal. To sa žiaľ veľmi o mojej mačete povedať nedalo.

***

Mhmm…asi si hovoríte, či aj 10 mm Glocky vôbec vyrábajú. No hej keď sa nájde nejaký arabský šejk a objedná si okolo 200 kusov tak nič nie je nemožné. Ja som sa k tomuto Glocku dostal viac- menej náhodou. Okradol som nejakého drogového dílera. Bolo mi hneď jasné, že sa k tomuto skvôstu nedostal najčistejšou cestou. A ďalej to poznáte aj sami. Keď zlodej okradne zlodeja je mu na sto rokov odpustené..  Žiaľ musel som vyvraždiť celý gang aby mi už dali konečne pokoj. Kokaínoví kráľi berú všetko nejako až príliš osobne.

***

Škrtol som si Tira z môjho zoznamu žijúcich mrtvol a pripísal posledné tri mená. To viete mučiť budúceho  nájomného vraha sa v detstve neoplatí. Hlavne nie takého, ktorý nedávno oslobodil pred trestom smrti také esá ako Johnny Lee Malvo. Timothy McVaigh a Johnnyho 23. Žial musím sklamať tých, ktorý si myslia na Johnnyho 300 z ConAir. Môj Johnny 23 bol odsúdený za chladnokrvné zabitie dvavdaťtri federálov. A nepriateľia mojich nepriateľov sú moji priateľia. Aspoň si môžeme na polišoch vybiť našu zlosť. Oni majú osobnú averziu k nim vrodenú a ja až od mojich dvanásich rokov. Policajnú brutalitu som si vychutnal do poslednej kvapky. Môj zadok nespomína na toto obdobie práve ako na jedno z najšťastnejších. Spravili zo mňa nájomného vraha, ale fízla kľudne zabijem zadarmo a to ešte aj s úsmevom na perách. Stačí ak sa ku mne dostanú tie správne overené informácie a dôkazy od mojich zdrojov. Prečo si  kurva musia tí veľmi "tvrdí" chlapíci vylievať svoju veľkú policajnú tvrdosť na bezbranných ženách a deťoch? Vtedy sú vážne tvrdí to hej. No keď nad nimi vynesiem slová: “V mene nočného klubu vás odsudzujem na trest smrti“. To je pre nich už iná káva. Po týchto slovách sa týto tvrďasi vždy minimálne pustia do gatí najvzácnejšiu tekutinu na Zemi. Preto pod nich dávam zo skúsenosti igelit a nedajbože aby sa neposrali priamo pred členmi nočného klubu používam šnúrky z nôh fízlov aspoň na to aby som ich mohol použiť na zviazanie stehien.

***

Everybody have to have a party!

(My band)

Johnny Lee Malvo - asi ten najlepší snajper akého som videl v reály. Všetci dobrí odstrelovači majú tri mená. Skúste hádať koľko slov mal údajný vrah Kennedyho. Leeho schopnosti som ocenil aspoň stokrát. Keď mi po stý raz zachránil život prestal som to rátať. Mať odstrelovača ako krytie je výhoda na nezaplatenie. Pred jeho guľkou zatiaľ neušiel nikto. A to mi verte, snažili sa o to už mnohí.

***

Timothy. McVaigh. Masoví vrahovia majú v sebe niečo zvláštne. Timi je vyškolený michiganskou domobranou, ako sa to u nich v Amerike hovorí. Už ako desaťročný pobehoval s maverickom a v šestnástich vyhodil do vzduchu celú jednotku SWAT. V dvadsiatichdvoch už vyhodil do luftu budovu v centre Washingtonu D.C.  Potom chytila CIA. A to, že sa s ním veľmi nemaznali snáď nemusím ani pripomínať.

Timothyho som vyslobodil ako prvého. Bolo to pri transporte a bolo to až príliš jednoduché. Ja som dal McVaighovi dole putá a maverick do rúk  a o ostatné sa už postaral sám. Stihol poslať do smútku  desiatich policajtov za desať sekúnd. Ako som tak na neho pozeral tak pomsta musí byť naozaj sladká.

***

"Môj dom môj hrad!"

***

Johnny 23. Ako osemnásťročný zabil všetkých dvavdsaťtri federálov, ktorí vnikli do jeho domu len kvôli takej maličkosti 1.000000 $, ktorý si previedol na svôj účet z Bank of America. To viete, technika v jeho rukách je dosť smreľná zbraň. A okrem toho si určite viete predstaviť ako mohla úbohá malá kôpka federálov (presne tých tri a dvavdsať) v jeho vlastnom dome skončiť.

Ronnie Lenne. Mojou najväčsou zbraňou je myslenie mojím spôsobom. Prišiel som na tajomstvo zmiznutia a vďaka nemu som tu. Trik spočíva v tom, že dokážete niekoho dokonale zmiasť tak, že si myslí, čo chcete aby si myslel. Samozrejme, že Johnny trojka je inteligenčne na úrovni Einsteina a na neho v mnohých smeroch samozrejme nemám. Ale snažím sa byť dobrý v tom, čo robím.

***

Tak ako mňa (prirodzene aj niektorých z vás) už nebaví počúvať slová v MHD chalanov za mnou ako sa bavia s koľkými babami šiel do postele on. Nie, on nie je ten čo by nešiel do postele s tebou, on by šiel úplne s každou. Alebo snáď ma má zaujímať, že tá holka oproti hovorí kamoške, že si kúpila nové boty, šaty a milión iných hlúpostí... Tak to nie! Aspoň nie tu a teraz. Nemám na to chuť. V zuboch mám implantovaný I - MPS  najvyšší čas na to aby som ho použil. Zatvoril som oči a počúval...

.......If you think I give a fuck, well you better think twice

U.S. Thugs, Wolfpack, and I ain't nothing nice

Check the date and time, lyrically committing hate crimes

Noose from the cord of my mic, now it's hang time

Blow minds with rhymes designed to break spikes

Transplants comin' through and we're one of a kind

With a chrome to your dome, make you flip like a flapjack

Two tall cans and a packet of blackjacks....

***

Otvoril som oči. Mhmm..tuším som o jednu zastávku prešvihol môj cieľ. Neľutujem, ľutoval som pred sekundou. Vystúpil som na ďalšej  zastávke a naslepo som pokračoval v mojej ceste. Nebolo to prvý raz, čo som minul. Cestu poznám naspamäť a hudba je so zatvorenými očami krajšia ako keď sa mám pozerať na desiatku bitchies pri ceste. Medzi nimi a mnou nie je velký rozdiel. Oni to robia preto aby prežili a ja preto aby som mal falošný pocit bezpečia a tepla v náručí. Poznáte vzťahy tohto sveta už sami.Vedze len to, že už nie ste jediní. Dorazil som do cieľa. Otvôril som dvere. Prešiel pár (presne 2x12) schodov otvoril oči a spadol na vec, ktorú milujem najviac na svete.

***

Dnešok bol viac ako výčerpávajúci. Poznáte ten pocit keď ráno otvorite oči a nechce sa vám vstať. Síce vstanete, ale všetko je úplne napopak a vám sa nič nechce robiť. Jediné po čom sa vám cnie je spánok. Takýto bol pre mňa dnešok. Vybavil som jednu nepodstanú vec a teraz už môžem konečne zaľahnúť. Áno chem veľmi spať, som unavený a nezostalo mi dosť síl aby som ešte rozmýšľal. Okrem rozmýšlania som viac získal ako stratil. Myšlienkové pochody mi nedali zaspať mnoho nocí. Dnešok by mohol byť iný. Áno chcem zapsať a veľmi, veľmi chem už spa...

***

Konečne som sa dobre vyspal. Môj prvý pohľad smeroval na blikajúci monitor. Ako som videl tak Johnny trojka mi zistila adresi mien, čo som mu...no, ale ja som mu žiadne mená nedal. Zas mi hackol počítač a to som ho mal vypnutý. Technika, technika.

Zistil som, že kvôli jednému fízlovi sa budem musieť trepať na druhú stranu zemeguľe. Toho si nechám naposledy. Možno sa sám od seba vráti späť a ušetrí mi cestu za ním. Ale to by som chcel asi veľa, že?.

***

Koho, že to mám na muške dnes? No predsa toho, čo býva momentálne tiež shodou náhod v tom istom meste ako ja. Takže dnes je to Bass Lau. Už sa neviem dočkať. Ale najprv si dám niečo z chladničky a pustím nejakú milú hudbu. Massive Attack a jeho Superpredators ma vždy naladia na tú správnu náladu.

***

Tento raz si musím zavolať aj mojich priateľov. Predsa v telke je správ o brutálnej vražde Tira viac než som predpokladal. Dohovorili sme si stretnutie v Auparku. Štyria ľudia oblečený v čiernom sú trochu nápadní, ale mne je to úplne fuk. Dnešní ľudia nič nevidia a nič nepočujú. Vybehli sme na tretie poschodie do čínskej reštaurácie. Tu sme sa rozdelili. Každý sa vidal svojou cestou. Ja som šiel pozrieť pár kníh do Panta Rhei. Johnny a Lee sa vybrali do najbližšieho baru. Timi sa šiel len tak prechádzať a pozorovať ľudí. Niekedy to má svoje čaro len tak pozorovať svet okolo seba. No ja som šiel do kníhkupectva a kúpil som si Roalda Dahla a jeho Ľúbostné Rošády. Sadol som si na lavičku a ponoril sa do čítania. Na ľudí kráčajúcich okolo som si už zvykol a vôbec ma nevyrušovali.

***

"Ronnie mieniš dnes iba čítať alebo padáme?" Leemu som nevenoval veľkú pozornosť pretože som si chcel dočítať ľavú stranu knihy. Keď končím s čítaním vždy končím ľavou stranou. Aspoň nikdy nečítam tú istú stranu dvakrát. Svoje slová zopakoval ešte dvakrát a následne ma mojou knihou tresol po hlave.

"OK, keď tak veľmi chceš tak padáme. Nevieš kde sú naši Johnovia?"

"Jasné, že viem sú v bare pod nami. Tuším sa volá Robinson"

Vybrali sme sa teda schodmi o jedno poschodie dole. Vždy ma zaujímalo, či  by mi ešte fungoval mobil keby sa prešmikol medzi medzery schodov a skončil by dole vo fontáne. Asi nie. Tak aj preto používam I-MPS (IBEX - My Personal System) aj ako mobil. Ten mi aspoň nespadne dole do vody. Spadol by mi iba v tom prípade keby mi nejakou neštastnou náhodou vypadlo pár zubov.

Ako sme tak prichádzali do baru stihol som si všimnúť, že naši priateľia majú spoločnosť. Ušetrím mojich priateťov od malého detailu, že ich spoločníčky sú bitchies. Okrem toho ja proti nim nič nemám, práca je práca. Dám im ešte čas. Hodina im musí na rýchlovku stačiť.

Ukázal som im stredný prst veď minimálne Johnny trojka si určite domyslí.

Hneď na to sa rozdelili na dva páry a vybrali sa na rozdielne WC. Tak to jo tomu sa povie rýchlosť.
Som cynik, ale aj napriek tomu ľutujem tie malé deti, ktoré dostanú zo svojej návštevy toaliet mierny šok a možno aj doživotnú traumu.

Sadli sme si na miesta kde boli oni predtým. Chvíľu som rozmýšlal či si spraviť náladu alkoholom. Túto myšlieknu som zavrhol tak rýchlo ako prišla. Dám si len Tonic. Tim si objednal čokoládu. Mhmm.odkedy Timi nepije? Asi som taký malý detail ani nespozoroval. Milé. Ten druhý v mojej hlave spozoroval jednu celkom schopnú bitch oproti nášmu stolu. Ja som nemal znova chuť na falošný pocit tepla v náručí. Niekedy si pripadám ako mnohonásobný schyzofrenik. Ja hovorím nie, ten druhí áno. A ten tretí tam je len tak ticho, bez slov a pozoruje, čo všetko sa deje okolo.
Práve nám čašník doniesol objednávku. Tak skoro? Moja trpezlivosť má za sebou toho tréningu naozaj dosť. Pozrel som na hodinky. Ubehlo päťnásť minút odkedy vypadli. To už asi budú za sebou predohru pomyslel som. To sú takmer v polovici. Možno prídu skôr ako sme sa dohodli, ale to je v podstate úplne fuk. Oni poznajú moju presnosť úplne presne. Buď prídem o päť minút skôr alebo presne o hodinu neskôr. Vytiahol som Dahla a pokračoval v čítaní. Svetlo mi akurát svietilo cez sklo presne do očí. Poznáte to keď chcete čítať, ale ostré slnko vám to veľmi dopriať nechce. Písmená sa síce čítať dajú. Ale oči sa namáhajú viac ako dosť a kričia tak v takomto svetle mi čítať nebudeme. Tak dobre, teraz čítať nebudem. Hodím s Timim nejaký dialóg, ktorý možno bude aj niekam viesť.

'Tak ako sa ti Timi páči u nás v Bratislave?"

"Teda holky tu máte krajšie ako u nás. A Bratislava má svoje čaro. No na to aby som mohol porovnávať všetko ostatné som tu  príliš krátky čas"

"To hej s tými holkami máš pravdu. Keď pôjdeme do Ameriky som na tú nadváhu ľudí pripravený, čo je horšie všetky zložky od NSA po DEA na nás tiež"

"Z toho si nič nerob Ronnie väčšina sú banda tupých hláv, ktoré vedia iba stlačiť spúšť"

"Milé, už sa teším. Ešte stále sa dajú vo Wallmartoch kúpiť náboje?"

"Jasné, že hej. O muníciu nemusíš mať strach Amerika je krajina milión možností"

"Už sa teším Timi. Viva America"

Mhmm...ešte, že je Robinson prázdny a nikto nepočul náš dialóg a aj keby počul myslíte si, že by niekto niečo spravil?

Johnny trojka a Lee sa vracali s úsmevom. Nemusím si ani veľmi domýšlať prečo.

Takže môžme ísť.

Nemal som chuť ísť pešo. Ukradol som najbližšie Superb a mohli sme vyraziť. Dorazili sme na údajnú adresu  Bassa Laua.

Dom, ktorý stal pred nami si z policajného platu nemohol dovoliť. Zdá sa že Bass je teraz velké zviera, uvidí sa. Počkáme do zotmenia a potom môžme začať. Pozorovaním som zistil, že do domu ani do 23:43 nikto nevošiel a nikto ani nevyšiel. Zdá sa, že nikto nie je doma.

"Lee nájdi si vhodné miesto na krytie"

"Johnny trojka môžeš vyradiť zabezpečovací systém jeho domu?"

"Jasné, žiadny problém. Už sa stalo."

"Ty Timothy pôjdeš so mnou."

Bránu preskočiť nebolo problém. Dvere bola pre mňa tiež hračka. Sada paklúčov sadla presne. Všetko išlo až príliš jednoducho.

Vošli sme do domu. Miestnosť, ktorou sme práve prechádzali mala nechutný pach zhnitého jedla. Všade boli porozhadzované šaty a vyzeralo to tak akoby tu nikto nebol minimálne mesiac.

"Johnny zisti mi jeho účty za elektrinu a vodu"

"Ronnie z toho, čo vidím ťa asi nepoteším"

"Hovor"

"Jeho účty sú za posledné dva mesiace až príliš nízke aby v tom dome niekto býval"

"Dva mesiace dozadu... To som akurát zabil prvého poliša z môjho zoznamu, to časovo sedí. Teda  ten Bass je riadny paranoik"

"Timi nechaj mu tu nejaké prekvapenie keby sa mienil náhodou vrátiť"

"Johnny zisti, aké má auto a kde je teraz"

"Má Audi A6 a je práve na na na.... parkovisku policajnej stanice.

"Tie policajné počítače vôbec neberú viac príkazov naraz. Všetko sa do nich musí zadávať pomaly. Teda tá vaša technická zaostalosť má aj svoje výhody. Ani tie najlepšie Firewalli nevydžali tak dlho jako vaše počítače.

"Balíme. Smer policajná stanica"

Ako si niekto môže myslieť, že na policajnej stanici je v bezpečí? Chyba, ktorá je jeho poslednou a osudovou.

"Johnny daj mi zatiaľ jeho číslo na mobil"

"Sme tu"

Na stanici bolo vidieť jednu miestosť z ktorej bolo vidieť svetlo.Ten  človek asi naozaj nespí.

"Malvo nájdi si miesto a zameraj to okno"

"Mám to číslo Ronnie"

Dík trojka, už mu volám.

"Prosím, tu je Bass Lau"

Dobrý večer tu je Martin Ernst, zástupca spoločnosti Orange s.r.o. Dovolujem si vám oznámiť, že ste vyhrali v rámci našej súťaže Orange volaj a vyhraj  auto Renault Megan. Vaše auto práve stojí pred policajnou stanicou. Môžete sa naň pozrieť hneď z okna.

Jaaaaa? A nnnniečo vyhrať, super..už ideeeem..

Vystrčil si svoju blbú hlavu pri okno a to bolo naposledy, čo bola jeho hlava na svojom mieste.

Malvo mu ju zdevastoval tak, že ho spoznajú len vďaka jeho preukazu totožnosti.

"Pekne Johnny Lee"

"Môžeme ísť, žiaľ auto ostáva tu, budete musieť ísť späť do hotelov autobusom alebo taxikom. Tak zatiaľ. Ďalšia akcia bude po pár dňoch oddychu"

Timothymu som ani nemusel vravieť, čo má urobiť. Boli sme le sto metrov od auta keď ho odpálil.

***

Po ulici kráčam s Féneom znovu sám.
Snažím sa vyhýbať spoločnosti šarmatných a mladých dám
Som sám a predsa nie som.
Ktosi šiel Féneom po ceste ruka v ruke, ten ktosi bol som ja a
ja som bol Féneom.

„Rudolf Fábry + Moje doplnenie“

***

Už znovu vidím polišov ako si vylievajú zlosť svojím spôsobom. Mlátia skrvaveného Róma pelendrekmi ešte a ešte a kričia na neho, či ešte nemá dosť. Vylievať si na bezbranných svoju zlosť.

Na minútu som zastal. Nie nepomôžem mu, ten druhý v mojej hlave je šovinsta, škoda mohol som mu pomôcť.

Je 21 prvé storočie a ešte stále je zlo prítomné v nás. Stále existuje rasizmus a šovinizmus. Kedy budeme všetci rovní? Žiaľ, takýmto tempom nikdy. Pretože keby by nebola jednotka nebola by aby nula...Spoločnosť sa nezmení. Nezmení ju jeden človek. Nezmení sa ani zo dňa na deň. No ja vravím, že sa zmeníme. Časom určite. Možno až o pár miliónov rokov, možno už o tisíc a možno nikdy. Ľudia sa vraj nikdy nemenia. Dúfam, že to nie je pravda. Určite nie je!

 

Upozornenie: Uverejnené texty neprešli jazykovou úpravou.

Cŕŕŕŕŕŕŕŕŕŕŕn…klop, klop.

***

Poštár zvoní trikrát. No nočný klub zvoní len raz, ale za to teda klope aspoň dvakrát.
***

"I’m coming, wait a minute" - said Tir.

***

"So, common, let's have a rockenroll baby" - pomyslel ten druhý, nie ja.
***

...wait a minute. Tak to boli jedny z posledných slov tejto bezvýznamnej chodiacej mŕtvole, ktorá sa podielala na mojom mučení. Náboj z môjho 10 mm Glocku preletel cez kukátko a odstrelil mu lalôčik pravého ucha. Tak tomu sa povie šťastie, keby som sa náhodou trafil do palice nedostal by som z neho žiadne informácie. Som rád, že som trafil len to ucho. Asi naň už nebude nikdy počuť tak ako predtým. Dúfam len, že ortieľ nočného klubu bude ešte počuť dobre. Do pravého ucha teraz nemá hovoriť ani zmysel a do ľavého sa mi veľmi kričať nechce.

***

"Diamonds and Guns, Diamonds and Guns" znelo mi celú dobu v hlave. Je to melódia z filmu Bulletproof monk. A okrem iného niečo treba myslieť na niečo milé, keď sa nechcete z toho prvotného kriku zblázniť.
***

Ešte stále kričal od bolesti keď som otváral dvere. "Za znásilnenia vás odsuzuje nočný klub na trest smrti a to hneď". Druhá guľka mu uviazla v žalúdku. Aby mi neomdlel, zatlačil som mu ranu a vpichol, pár injekcií adrenalínu do žili aby sa na jeho dlhú chvíľku utíšil a tých pár krutých minút, ktoré ho čakajú bol pri vedomí. Začal mi hovoriť rozprávky starej matere ako veľmi  svoje činy ľutuje a sľuboval, že sa polepší. Zaujímavé, každý predo mnou ľutuje a sľubuje aj modré z neba, keď na sklade nie je ružová. Čo som ja posledné pomazanie pre smrťou alebo vidia tak zle, že si ma mýlia s kňazom? Veď som mu odsrelil iba kúsok ucha a nie oko. No na druhej strane tak skoro jak Tir Na Nog neľutoval ešte nikto. Normálne som mu to skoro zhltol a sekundu rozmýšľal o prepustení. No za skutky treba pikať keď už to tej slepej spravodlivosti  trvá tak dlho. Tir sa držal, začal znovu kričať až keď som mu odsekol druhý prst. Vyklopil mená fízlov, čo som chcel od neho počuť rýchlejšie ako čakám s mojou "už" trénovanou trpezlivosťou obyčajne. Milé, fakt poteší. Po piatich prstoch som sa nad ním zmiloval a strelil mu dve rany do hlavy. Tá druhá je zbytočná , ale istota guľky s trajektóriou cieľ hlava je istota trajektórie cieľ hlava.

***

Tak na to aby odpratali túto jatku si budú musieť jeho rodinní príslušníci zavolať tie ženičky z AXN, ktoré upratujú a drhnú zvyšky po obetiach a samovrahoch. Nemusím ani zdôrazňovať, že kúsky mozgu porozletované po pol izbe je pekný svinčík o prstoch ani nehovoriac. A tie potôčiky krvi. To by ani La Vay nezniesol. Bol som na svôj  až panensky čistý Glock hrdý. Ten až tak mnoho krvi po sebe nezanechal. To sa žiaľ veľmi o mojej mačete povedať nedalo.

***

Mhmm…asi si hovoríte, či aj 10 mm Glocky vôbec vyrábajú. No hej keď sa nájde nejaký arabský šejk a objedná si okolo 200 kusov tak nič nie je nemožné. Ja som sa k tomuto Glocku dostal viac- menej náhodou. Okradol som nejakého drogového dílera. Bolo mi hneď jasné, že sa k tomuto skvôstu nedostal najčistejšou cestou. A ďalej to poznáte aj sami. Keď zlodej okradne zlodeja je mu na sto rokov odpustené..  Žiaľ musel som vyvraždiť celý gang aby mi už dali konečne pokoj. Kokaínoví kráľi berú všetko nejako až príliš osobne.

***

Škrtol som si Tira z môjho zoznamu žijúcich mrtvol a pripísal posledné tri mená. To viete mučiť budúceho  nájomného vraha sa v detstve neoplatí. Hlavne nie takého, ktorý nedávno oslobodil pred trestom smrti také esá ako Johnny Lee Malvo. Timothy McVaigh a Johnnyho 23. Žial musím sklamať tých, ktorý si myslia na Johnnyho 300 z ConAir. Môj Johnny 23 bol odsúdený za chladnokrvné zabitie dvavdaťtri federálov. A nepriateľia mojich nepriateľov sú moji priateľia. Aspoň si môžeme na polišoch vybiť našu zlosť. Oni majú osobnú averziu k nim vrodenú a ja až od mojich dvanásich rokov. Policajnú brutalitu som si vychutnal do poslednej kvapky. Môj zadok nespomína na toto obdobie práve ako na jedno z najšťastnejších. Spravili zo mňa nájomného vraha, ale fízla kľudne zabijem zadarmo a to ešte aj s úsmevom na perách. Stačí ak sa ku mne dostanú tie správne overené informácie a dôkazy od mojich zdrojov. Prečo si  kurva musia tí veľmi "tvrdí" chlapíci vylievať svoju veľkú policajnú tvrdosť na bezbranných ženách a deťoch? Vtedy sú vážne tvrdí to hej. No keď nad nimi vynesiem slová: “V mene nočného klubu vás odsudzujem na trest smrti“. To je pre nich už iná káva. Po týchto slovách sa týto tvrďasi vždy minimálne pustia do gatí najvzácnejšiu tekutinu na Zemi. Preto pod nich dávam zo skúsenosti igelit a nedajbože aby sa neposrali priamo pred členmi nočného klubu používam šnúrky z nôh fízlov aspoň na to aby som ich mohol použiť na zviazanie stehien.

***

Everybody have to have a party!

(My band)

Johnny Lee Malvo - asi ten najlepší snajper akého som videl v reály. Všetci dobrí odstrelovači majú tri mená. Skúste hádať koľko slov mal údajný vrah Kennedyho. Leeho schopnosti som ocenil aspoň stokrát. Keď mi po stý raz zachránil život prestal som to rátať. Mať odstrelovača ako krytie je výhoda na nezaplatenie. Pred jeho guľkou zatiaľ neušiel nikto. A to mi verte, snažili sa o to už mnohí.

***

Timothy. McVaigh. Masoví vrahovia majú v sebe niečo zvláštne. Timi je vyškolený michiganskou domobranou, ako sa to u nich v Amerike hovorí. Už ako desaťročný pobehoval s maverickom a v šestnástich vyhodil do vzduchu celú jednotku SWAT. V dvadsiatichdvoch už vyhodil do luftu budovu v centre Washingtonu D.C.  Potom chytila CIA. A to, že sa s ním veľmi nemaznali snáď nemusím ani pripomínať.

Timothyho som vyslobodil ako prvého. Bolo to pri transporte a bolo to až príliš jednoduché. Ja som dal McVaighovi dole putá a maverick do rúk  a o ostatné sa už postaral sám. Stihol poslať do smútku  desiatich policajtov za desať sekúnd. Ako som tak na neho pozeral tak pomsta musí byť naozaj sladká.

***

"Môj dom môj hrad!"

***

Johnny 23. Ako osemnásťročný zabil všetkých dvavdsaťtri federálov, ktorí vnikli do jeho domu len kvôli takej maličkosti 1.000000 $, ktorý si previedol na svôj účet z Bank of America. To viete, technika v jeho rukách je dosť smreľná zbraň. A okrem toho si určite viete predstaviť ako mohla úbohá malá kôpka federálov (presne tých tri a dvavdsať) v jeho vlastnom dome skončiť.

Ronnie Lenne. Mojou najväčsou zbraňou je myslenie mojím spôsobom. Prišiel som na tajomstvo zmiznutia a vďaka nemu som tu. Trik spočíva v tom, že dokážete niekoho dokonale zmiasť tak, že si myslí, čo chcete aby si myslel. Samozrejme, že Johnny trojka je inteligenčne na úrovni Einsteina a na neho v mnohých smeroch samozrejme nemám. Ale snažím sa byť dobrý v tom, čo robím.

***

Tak ako mňa (prirodzene aj niektorých z vás) už nebaví počúvať slová v MHD chalanov za mnou ako sa bavia s koľkými babami šiel do postele on. Nie, on nie je ten čo by nešiel do postele s tebou, on by šiel úplne s každou. Alebo snáď ma má zaujímať, že tá holka oproti hovorí kamoške, že si kúpila nové boty, šaty a milión iných hlúpostí... Tak to nie! Aspoň nie tu a teraz. Nemám na to chuť. V zuboch mám implantovaný I - MPS  najvyšší čas na to aby som ho použil. Zatvoril som oči a počúval...

.......If you think I give a fuck, well you better think twice

U.S. Thugs, Wolfpack, and I ain't nothing nice

Check the date and time, lyrically committing hate crimes

Noose from the cord of my mic, now it's hang time

Blow minds with rhymes designed to break spikes

Transplants comin' through and we're one of a kind

With a chrome to your dome, make you flip like a flapjack

Two tall cans and a packet of blackjacks....

***

Otvoril som oči. Mhmm..tuším som o jednu zastávku prešvihol môj cieľ. Neľutujem, ľutoval som pred sekundou. Vystúpil som na ďalšej  zastávke a naslepo som pokračoval v mojej ceste. Nebolo to prvý raz, čo som minul. Cestu poznám naspamäť a hudba je so zatvorenými očami krajšia ako keď sa mám pozerať na desiatku bitchies pri ceste. Medzi nimi a mnou nie je velký rozdiel. Oni to robia preto aby prežili a ja preto aby som mal falošný pocit bezpečia a tepla v náručí. Poznáte vzťahy tohto sveta už sami.Vedze len to, že už nie ste jediní. Dorazil som do cieľa. Otvôril som dvere. Prešiel pár (presne 2x12) schodov otvoril oči a spadol na vec, ktorú milujem najviac na svete.

***

Dnešok bol viac ako výčerpávajúci. Poznáte ten pocit keď ráno otvorite oči a nechce sa vám vstať. Síce vstanete, ale všetko je úplne napopak a vám sa nič nechce robiť. Jediné po čom sa vám cnie je spánok. Takýto bol pre mňa dnešok. Vybavil som jednu nepodstanú vec a teraz už môžem konečne zaľahnúť. Áno chem veľmi spať, som unavený a nezostalo mi dosť síl aby som ešte rozmýšľal. Okrem rozmýšlania som viac získal ako stratil. Myšlienkové pochody mi nedali zaspať mnoho nocí. Dnešok by mohol byť iný. Áno chcem zapsať a veľmi, veľmi chem už spa...

***

Konečne som sa dobre vyspal. Môj prvý pohľad smeroval na blikajúci monitor. Ako som videl tak Johnny trojka mi zistila adresi mien, čo som mu...no, ale ja som mu žiadne mená nedal. Zas mi hackol počítač a to som ho mal vypnutý. Technika, technika.

Zistil som, že kvôli jednému fízlovi sa budem musieť trepať na druhú stranu zemeguľe. Toho si nechám naposledy. Možno sa sám od seba vráti späť a ušetrí mi cestu za ním. Ale to by som chcel asi veľa, že?.

***

Koho, že to mám na muške dnes? No predsa toho, čo býva momentálne tiež shodou náhod v tom istom meste ako ja. Takže dnes je to Bass Lau. Už sa neviem dočkať. Ale najprv si dám niečo z chladničky a pustím nejakú milú hudbu. Massive Attack a jeho Superpredators ma vždy naladia na tú správnu náladu.

***

Tento raz si musím zavolať aj mojich priateľov. Predsa v telke je správ o brutálnej vražde Tira viac než som predpokladal. Dohovorili sme si stretnutie v Auparku. Štyria ľudia oblečený v čiernom sú trochu nápadní, ale mne je to úplne fuk. Dnešní ľudia nič nevidia a nič nepočujú. Vybehli sme na tretie poschodie do čínskej reštaurácie. Tu sme sa rozdelili. Každý sa vidal svojou cestou. Ja som šiel pozrieť pár kníh do Panta Rhei. Johnny a Lee sa vybrali do najbližšieho baru. Timi sa šiel len tak prechádzať a pozorovať ľudí. Niekedy to má svoje čaro len tak pozorovať svet okolo seba. No ja som šiel do kníhkupectva a kúpil som si Roalda Dahla a jeho Ľúbostné Rošády. Sadol som si na lavičku a ponoril sa do čítania. Na ľudí kráčajúcich okolo som si už zvykol a vôbec ma nevyrušovali.

***

"Ronnie mieniš dnes iba čítať alebo padáme?" Leemu som nevenoval veľkú pozornosť pretože som si chcel dočítať ľavú stranu knihy. Keď končím s čítaním vždy končím ľavou stranou. Aspoň nikdy nečítam tú istú stranu dvakrát. Svoje slová zopakoval ešte dvakrát a následne ma mojou knihou tresol po hlave.

"OK, keď tak veľmi chceš tak padáme. Nevieš kde sú naši Johnovia?"

"Jasné, že viem sú v bare pod nami. Tuším sa volá Robinson"

Vybrali sme sa teda schodmi o jedno poschodie dole. Vždy ma zaujímalo, či  by mi ešte fungoval mobil keby sa prešmikol medzi medzery schodov a skončil by dole vo fontáne. Asi nie. Tak aj preto používam I-MPS (IBEX - My Personal System) aj ako mobil. Ten mi aspoň nespadne dole do vody. Spadol by mi iba v tom prípade keby mi nejakou neštastnou náhodou vypadlo pár zubov.

Ako sme tak prichádzali do baru stihol som si všimnúť, že naši priateľia majú spoločnosť. Ušetrím mojich priateťov od malého detailu, že ich spoločníčky sú bitchies. Okrem toho ja proti nim nič nemám, práca je práca. Dám im ešte čas. Hodina im musí na rýchlovku stačiť.

Ukázal som im stredný prst veď minimálne Johnny trojka si určite domyslí.

Hneď na to sa rozdelili na dva páry a vybrali sa na rozdielne WC. Tak to jo tomu sa povie rýchlosť.
Som cynik, ale aj napriek tomu ľutujem tie malé deti, ktoré dostanú zo svojej návštevy toaliet mierny šok a možno aj doživotnú traumu.

Sadli sme si na miesta kde boli oni predtým. Chvíľu som rozmýšlal či si spraviť náladu alkoholom. Túto myšlieknu som zavrhol tak rýchlo ako prišla. Dám si len Tonic. Tim si objednal čokoládu. Mhmm.odkedy Timi nepije? Asi som taký malý detail ani nespozoroval. Milé. Ten druhý v mojej hlave spozoroval jednu celkom schopnú bitch oproti nášmu stolu. Ja som nemal znova chuť na falošný pocit tepla v náručí. Niekedy si pripadám ako mnohonásobný schyzofrenik. Ja hovorím nie, ten druhí áno. A ten tretí tam je len tak ticho, bez slov a pozoruje, čo všetko sa deje okolo.
Práve nám čašník doniesol objednávku. Tak skoro? Moja trpezlivosť má za sebou toho tréningu naozaj dosť. Pozrel som na hodinky. Ubehlo päťnásť minút odkedy vypadli. To už asi budú za sebou predohru pomyslel som. To sú takmer v polovici. Možno prídu skôr ako sme sa dohodli, ale to je v podstate úplne fuk. Oni poznajú moju presnosť úplne presne. Buď prídem o päť minút skôr alebo presne o hodinu neskôr. Vytiahol som Dahla a pokračoval v čítaní. Svetlo mi akurát svietilo cez sklo presne do očí. Poznáte to keď chcete čítať, ale ostré slnko vám to veľmi dopriať nechce. Písmená sa síce čítať dajú. Ale oči sa namáhajú viac ako dosť a kričia tak v takomto svetle mi čítať nebudeme. Tak dobre, teraz čítať nebudem. Hodím s Timim nejaký dialóg, ktorý možno bude aj niekam viesť.

'Tak ako sa ti Timi páči u nás v Bratislave?"

"Teda holky tu máte krajšie ako u nás. A Bratislava má svoje čaro. No na to aby som mohol porovnávať všetko ostatné som tu  príliš krátky čas"

"To hej s tými holkami máš pravdu. Keď pôjdeme do Ameriky som na tú nadváhu ľudí pripravený, čo je horšie všetky zložky od NSA po DEA na nás tiež"

"Z toho si nič nerob Ronnie väčšina sú banda tupých hláv, ktoré vedia iba stlačiť spúšť"

"Milé, už sa teším. Ešte stále sa dajú vo Wallmartoch kúpiť náboje?"

"Jasné, že hej. O muníciu nemusíš mať strach Amerika je krajina milión možností"

"Už sa teším Timi. Viva America"

Mhmm...ešte, že je Robinson prázdny a nikto nepočul náš dialóg a aj keby počul myslíte si, že by niekto niečo spravil?

Johnny trojka a Lee sa vracali s úsmevom. Nemusím si ani veľmi domýšlať prečo.

Takže môžme ísť.

Nemal som chuť ísť pešo. Ukradol som najbližšie Superb a mohli sme vyraziť. Dorazili sme na údajnú adresu  Bassa Laua.

Dom, ktorý stal pred nami si z policajného platu nemohol dovoliť. Zdá sa že Bass je teraz velké zviera, uvidí sa. Počkáme do zotmenia a potom môžme začať. Pozorovaním som zistil, že do domu ani do 23:43 nikto nevošiel a nikto ani nevyšiel. Zdá sa, že nikto nie je doma.

"Lee nájdi si vhodné miesto na krytie"

"Johnny trojka môžeš vyradiť zabezpečovací systém jeho domu?"

"Jasné, žiadny problém. Už sa stalo."

"Ty Timothy pôjdeš so mnou."

Bránu preskočiť nebolo problém. Dvere bola pre mňa tiež hračka. Sada paklúčov sadla presne. Všetko išlo až príliš jednoducho.

Vošli sme do domu. Miestnosť, ktorou sme práve prechádzali mala nechutný pach zhnitého jedla. Všade boli porozhadzované šaty a vyzeralo to tak akoby tu nikto nebol minimálne mesiac.

"Johnny zisti mi jeho účty za elektrinu a vodu"

"Ronnie z toho, čo vidím ťa asi nepoteším"

"Hovor"

"Jeho účty sú za posledné dva mesiace až príliš nízke aby v tom dome niekto býval"

"Dva mesiace dozadu... To som akurát zabil prvého poliša z môjho zoznamu, to časovo sedí. Teda  ten Bass je riadny paranoik"

"Timi nechaj mu tu nejaké prekvapenie keby sa mienil náhodou vrátiť"

"Johnny zisti, aké má auto a kde je teraz"

"Má Audi A6 a je práve na na na.... parkovisku policajnej stanice.

"Tie policajné počítače vôbec neberú viac príkazov naraz. Všetko sa do nich musí zadávať pomaly. Teda tá vaša technická zaostalosť má aj svoje výhody. Ani tie najlepšie Firewalli nevydžali tak dlho jako vaše počítače.

"Balíme. Smer policajná stanica"

Ako si niekto môže myslieť, že na policajnej stanici je v bezpečí? Chyba, ktorá je jeho poslednou a osudovou.

"Johnny daj mi zatiaľ jeho číslo na mobil"

"Sme tu"

Na stanici bolo vidieť jednu miestosť z ktorej bolo vidieť svetlo.Ten  človek asi naozaj nespí.

"Malvo nájdi si miesto a zameraj to okno"

"Mám to číslo Ronnie"

Dík trojka, už mu volám.

"Prosím, tu je Bass Lau"

Dobrý večer tu je Martin Ernst, zástupca spoločnosti Orange s.r.o. Dovolujem si vám oznámiť, že ste vyhrali v rámci našej súťaže Orange volaj a vyhraj  auto Renault Megan. Vaše auto práve stojí pred policajnou stanicou. Môžete sa naň pozrieť hneď z okna.

Jaaaaa? A nnnniečo vyhrať, super..už ideeeem..

Vystrčil si svoju blbú hlavu pri okno a to bolo naposledy, čo bola jeho hlava na svojom mieste.

Malvo mu ju zdevastoval tak, že ho spoznajú len vďaka jeho preukazu totožnosti.

"Pekne Johnny Lee"

"Môžeme ísť, žiaľ auto ostáva tu, budete musieť ísť späť do hotelov autobusom alebo taxikom. Tak zatiaľ. Ďalšia akcia bude po pár dňoch oddychu"

Timothymu som ani nemusel vravieť, čo má urobiť. Boli sme le sto metrov od auta keď ho odpálil.

***

Po ulici kráčam s Féneom znovu sám.
Snažím sa vyhýbať spoločnosti šarmatných a mladých dám
Som sám a predsa nie som.
Ktosi šiel Féneom po ceste ruka v ruke, ten ktosi bol som ja a
ja som bol Féneom.

„Rudolf Fábry + Moje doplnenie“

***

Už znovu vidím polišov ako si vylievajú zlosť svojím spôsobom. Mlátia skrvaveného Róma pelendrekmi ešte a ešte a kričia na neho, či ešte nemá dosť. Vylievať si na bezbranných svoju zlosť.

Na minútu som zastal. Nie nepomôžem mu, ten druhý v mojej hlave je šovinsta, škoda mohol som mu pomôcť.

Je 21 prvé storočie a ešte stále je zlo prítomné v nás. Stále existuje rasizmus a šovinizmus. Kedy budeme všetci rovní? Žiaľ, takýmto tempom nikdy. Pretože keby by nebola jednotka nebola by aby nula...Spoločnosť sa nezmení. Nezmení ju jeden človek. Nezmení sa ani zo dňa na deň. No ja vravím, že sa zmeníme. Časom určite. Možno až o pár miliónov rokov, možno už o tisíc a možno nikdy. Ľudia sa vraj nikdy nemenia. Dúfam, že to nie je pravda. Určite nie je!

 

/),,,(\

tarquiN

( . , . )

Peter C. Frost

(,,)--(,,)

tarquiN