Utorok Jún 27

Čínsky horoskop - 5 Oviec

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

Kovová Ovca – 1871, 1931, 1991

Kovová Ovca si nekonečne verí a pozná hodnotu svojich daností. Do značnej mieri vie zastierať citlivosť odvážnym výrazom, hoci v skutočnosti má veľmi zraniteľné ego a nevhodné poznámky ju vedia hlboko zraniť.

 Kov spevňuje jej neúnavné umelecké snaženie a inšpiruje ju v ustavičnom hľadaní krásy každého druhu. Jej domov môže byť umeleckým dielom interiérovej dekorácie, lebo v každodennom živote prejavuje veľký záujem o harmóniu a vyrovnanosť. Ak Ovca opustí dôverne známe územie, môže to v nej vyvolať traumatický stav, len ťažko sa prispôsobuje zmene.

Tento typ Ovce sa usiluje o bezpečie v tak domácom, ako aj finančnom živote. Jeho služby vás nevyjdú lacno, i keď nie je proti tomu, aby raz za čas rozdal zadarmo stravné lístky. Jeho spoločenské aktivity sa obmedzujú na ľudí, ktorých obľubuje alebo ktorí by mu mohli byť užitoční v kariére.

Kovová Ovca skrýva pod pokojným a ochotným zovňajškom citovú nestálosť, ktorú len ťažko ovláda. V dôsledku toho býva vlastnícka, žiarlivá a priveľmi ochranárska voči svojim milovaným. Ľuďom okolo seba by mala dožičiť viac slobody. Ak očakáva, že jej každý má zobať z ruky, vyvoláva iba hnev a odpor aj k tým nedoceniteľným prínosom, ktoré môže poskytnúť.

Vodná Ovca – 1883, 1943, 2003

Táto Ovca má nesmiernu príťažlivosť. Tisnú sa okolo nej desiatky ľudí prekypujúcich ochotou starať sa o ňu. Je populárna, ale v podstate nie naozaj známa, prispôsobivá, ale rodená oportunistka, vyhľadáva si ľudí, na ktorých sa môže spoľahnúť. Keď sa voda spája s jej základným znamením, podnecuje ju to vydať sa vždy po ceste najmenšieho odporu. Dá sa ľahko ovplyvniť a vždy sa pridá k mienke väčšiny alebo k tým, ktorí majú na ňu väčší vplyv. Hoci ochotne preberá názory iných, predsa sa pridŕža toho, na čo si už zvykla. Bojí sa zmien v spôsobe života a vôbec sa jej nežiada skúmať neznáme.

Je to pomerne mnohostranná osobnosť a znáša sa prakticky s každým, jednako trpí komplexom mučeníctva, cíti sa odmietaná a prenasledovaná zakaždým, keď nemôže presadiť vlastnú vôľu.

Drevená Ovca – 1895, 1955, 2015

Uvážlivý, dobromyseľný, a nenáhlivý typ Ovce, vždy ohľaduplný k želaniam iných. Je sentimentálny a snaží sa zapáčiť. Drevený živel ho chráni pred priveľkou dotieravosťou. Povahou je vyrovnanejší, veľkorysejší a má vysoké morálne zásady.

 Toto milujúce stvorenie bezo zvyšku dôveruje tým, v ktorých verí. Vkladá im svoj život do rúk s dôverčivosťou dieťaťa. Napriek tomu, že pozná vlastnú hodnotu, pripustí, aby ho využívali. Keď ho niečo trápi prirýchlo sa vzdáva, pristúpi na nerozumné obete, len aby si zachoval pokoj.
Drevená Ovca sa ochotne stará o iných a je úplne oddaná tým, na ktorých jej záleží. Je celá nešťastná z toho, za akých podmienok žijú ľudia menej šťastní než ona, takže neraz má celý oddiel stravníkov, a to nielen ľudí, ale aj zvieratá.
Dobré skutky a súcit Ovce neostávajú bez odmeny, pretože neodoprie podporu iným, zakaždým, keď je v núdzi, odkiaľsi sa zjavia peniaze, získa finančnú pomoc, alebo zdedí hotovosť z neznámych prameňov.

Ohnivá Ovca – 1907, 1967, 2027

Ohnivá Ovca stojí pevne na nohách, je odvážnejšia v presadzovaní svojich intuícií a v práci sa ujíma iniciatívy.

Tvorivosť tohto typu spočíva skôr v dramatickom prevedení než v skutočnej invencii. Zvýrazňuje silné stránky a potláča slabé. Dokonca i keď experimentuje s ostrými farbami, vie vytvoriť pokojné a príjemné kompozície. Rada by vlastnila v rámci možností impozantný domov, pretože je náročná na osobné pohodlie a rada sa neskrotne zabáva. Je preto pravdepodobné, že sa finančne precení a napokon si s tým ohrozí postavenie.

Pôsobením ohňa je veľmi agresívna a energická. Keď sa jej niečo dotkne, nedáva si pozor na jazyk. Okázalo vyžaruje zvodné osobné čaro, no jej precitlivenosť občas popiera každú logiku. Keď je to typ negatívny, oddáva sa hlbokomyseľným úvahám a pri tom mu unikajú výhody momentálnej situácie. Načahuje sa za povestným modrým z neba, a keď narazí na skutočnosť, prepadá zatrpknutosti a nevraživosti.

Zemná Ovca – 1919, 1979, 2039

Tento typ Ovce je optimistický a spoľahlivý. Napriek silnej pripútanosti k domovu a oddanej vernosti členom rodiny pokúša sa udržiavať výraznú samostatnosť. Zemný živel podmieňuje v nej obozretnosť a opatrnosť. Nerada mrhá peniazmi, ale neráta ani každý halier. No nemôže celkom zaprieť svoju príslušnosť k znameniu Ovce.

Zemná Ovca nielen tvrdo hrá, ale aj tvrdo pracuje. Povinnosti berie vážne, a keď ide o pomoc priateľom, prekonáva sama seba. Je nepravdepodobné, že sa niekomu obráti chrbtom. Osobitne tento typ Ovce dokáže lepšie zatajiť svoje city, ale pod prívalom kritiky je aj náchylnejší k neuróze a prehnanej defenzívnosti.

Ovca a jej presné lunárne roky od 1900 do 2000
13. február 1907 - 01. február 1908
živel: oheň
01. február 1919 - 19. február 1920
živel: zem
17. február 1931 - 05. február 1932
živel: kov
05. február 1943 - 24. január 1944
živel: voda
24. január 1955 - 05. február 1956
živel: drevo
09. február 1967 - 29. január 1968
živel: oheň
28. január 1979 - 15. február 1980
živel: zem
15. február 1991 - 3. február 1992
živel: kov

Zdroj: Theodora Lauová Kniha čínskych horoskopov