Utorok Jún 27

Čínske znamenie - Ovca

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

 Som zvláštne dieťa prírody.
Dávam dôveru a dostávam ju za odmenu.
Osud sa usmieva môjmu milému zjavu.
Všetko rozkvitne
Od mojej nežnej lásky.
Vo všetko, čo zazriem, nájdem krásu.
Tvár mám poctivú,
Som plná pôvabu.

JA SOM OVCA

 

 

 

 

Znamenie Ovca

Čínsky názov Ovce: Jang
Poradie: ôsme
Hodiny ovládané Ovcou: 13.-15.hod
Smer jej znamenia: juho-juhozápad
Ročné obdobie a hlavný mesiac: leto – júl
V západnom zvieratníku mu zodpovedá znamenie: Rak
Nemenný živel: oheň
Kmeň: negatívny

ROK OVCE

 Po roku energického Koňa prichádza pokojný rok Ovce. Rok vhodný na oddych a na zmierenie so sebou samým i so všetkými ostatnými. Všetko napreduje pomaly a my objavujeme v sebe viac sentimentality a citovosti. Vplyv Ovce nás priťahuje bližšie k domovu a k rodinám. Akosi väčšmi nám záleží na ľuďoch, čo sú nám blízki, veľkorysejšie zaobchádzame so svojím časom i peniazmi.
Patrónka umení Ovca prebúdza v našej povahe všetku tvorivosť. Pesimistické vibrácie vyvolané jej vplyvom nás menia až na precitlivené bytosti, dráždi nás každá maličkosť. V každom podnikaní sa dáme ľahko zastrašiť alebo sme až priveľmi kritickí.
Svetová scéna je pokojná a tichá. Vezmite si voľno a venujte sa svojim rozmarom a záľubám. Uzatvárajte nové priateľstvá , cestujte, investujte do umenia i starožitností. Peňaženku však príliš neotvárajte, neuvážené míňanie by mohlo mať pre vás nedobré následky.
Vyrovnanosť pokojamilnej Ovce spomalí trochu beh vecí i pre aktívnejšie znamenia, lebo tento rok nie je vhodný na búrlivú aktivitu, ale na skúmanie vlastných myšlienok a citov.

OSOBNOSŤ OVCE

Je to najženskejšie znamenie čínskeho zvieratníka. Človek narodený v roku OVCE sa nazýva dobrým samaritánom cyklu. Je spravodlivý, úprimný, ľahko ho možno zatiahnuť do špinavosti. Správa sa mierne, ba až placho. Ak sa prejavia jeho najlepšie stránky, má umelecké sklony, je moderný i  tvorivý  pracovník. Ak najhoršie, ľahko podlieha citom, je pesimistický a uzavretý.
Človek narodený v tomto znamení je známy svojou miernosťou a súcitnosťou. Ľahko odpúšťa a má pochopenie pre nedostatky iných. Neobľubuje prísne určené programy, nevie sa podriadiť prísnej disciplíne a kritiku znáša len po istú mieru.  Má rád deti a zvieratá, má vzťah k prírode a býva domácky založený. Stará sa, ba až sa zadúša starostlivosťou o subjekty svojej lásky. Podlieha náladovosti a nie je schopný pracovať pod tlakom.
 Tento zdanlivo krotký typ skrýva v sebe vnútornú odhodlanosť. Ak ho ohrozujú, reaguje náruživo a pevne, hoci pohŕda bojmi. Ak ho zatiahnete do škriepky, skôr sa nadurdí, akoby povedal priamo, čo ho rozčuľuje.
Číňania veria tomu, že na Ovcu sa usmieva šťastie, lebo má neskazenú povahu a láskavé srdce. Nešetrí časom ani peniazmi. Ak nemáte kam ísť a vo vrecku ani halier, môžete sa spoľahnúť, že Ovca vás neodmietne. Nikdy jej nechýbajú tri životne dôležité veci: jedlo, príbytok a šatstvo. Nech ide kamkoľvek, nepochybne všade nájde ľudí, ktorí ju môžu a chcú podporiť.
Vraví sa, že človek narodený v znamení Ovce v zime bude mať tvrdý život, lebo v tomto ročnom období tráva nerastie a je to čas, kedy sa ovce zväčša zabíjajú pre mäso. Napriek tomu ani v najhorších podmienkach nepríde o tri podstatné životne  dôležité veci a ľudia ho budú mať veľmi radi. Patrí mu preto ôsme znamenie a práve pre  Číňanov symbolizuje číslica osem blahobyt a pohodlie.
Príslušník znamenia Ovce máva fantastické šťastie – ľudia mu v závete často odkážu peniaze, i najchudobnejší príslušníci tohto znamenia často zdedia niečo cenné po rodičoch alebo príbuzných. Obdivovatelia ho obdarujú drahými darčekmi, bohatí a mocní patróni si ho prichýlia pod ochranné krídla. Každému jeho pádu zabezpečujú mäkký dopad tí, ktorí zastávajú jeho záujmy.
Ovca vie byť veľmi milé stvorenie, keď sa uchádza o vašu priazeň. V dôsledku toho, podobne ako zajac, dostane to, po čom túži, bez použitia sily či násilia. Má veľkú pasívnu odolnosť a nakoniec vás vždy zlomí prosbami a prehováraním. Vôbec netušíte koľko je v ňom energie, kým sa ho nepokúsite zlomiť. V podstate predstavuje typ, ktorých chce prežiť a vie, ako utíšiť svojich nepriateľov alebo ako sa im vyhnúť. Ak sa mu to nepodarí, s plačom beží domov a pošle na vás veľkého brata, aby vás rozdrvil na kašu.
 Človek narodený v roku Ovce sa v podstate celý život zahrýza a trápi iných. Na všetko pozerá zväčša pesimisticky a je ochotný predpovedať len to najhoršie. Pravda, očakáva, že rázne rozptýlite jeho temné myšlienky, a vždy sa zabezpečí, aby mal nablízku niekoho, kto by ho v okamihu rozveselil. Nešťastia sa ho hlboko dotýkajú, nevie sa ľahko preniesť cez ťažkosti. Aby na ne iní nezabudli, znova a znova donekonečna rozpráva o svojich trápeniach. Ďalším jeho nedostatkom je to, že len veľmi ťažko vie niečo odoprieť. Míňa vždy viac, ako si môže dovoliť, nemal by preto sám spravovať svoje financie. Extrémny typ Ovce rozhadzuje peniaze, akoby bol osobne zodpovedný za to, že sa bankovky štátnej pokladnice dostanú do obehu.
Všetci narodení v znamení Ovce od deväť rokov do deväťdesiat sú romantici. Sladká hudba, mesačný svit a večera pri intímnom  svetle sviečok sa u nich nikdy neminú magickým účinkom.
Preto ma človek narodený v tomto znamení čarovný talent premeniť svoje najväčšie slabosti na silu. Vie, ako dosiahnuť svoje našepkávaním a jemnými náznakmi. Je majstrom nenápadnej vnucovacej techniky, takže ho za žiadnych okolností nepodceňujte, lebo vás môže pristihnúť nepripraveného. Jeho pokojný, vážny a niekedy fňukavý prejav sa ukázal ako účinný i proti najsilnejšej obrane. Vie prosiť o svoju vec tak presvedčivo, s nepredstieraným pohnutím, že niekedy ani nepotrebuje veľa slov.
Keďže ide o človeka nerozhodného, radšej len postáva v úzadí a žaluje sa, ak veci nevyjdú podľa jeho zbožného želania. Ľudia ho však majú veľmi radi, veď je taký dobromyseľný, ochotný rozdeliť sa o všetko, čo má.
Keďže sa nikdy nechce znepáčiť tým, ktorých má rád, radšej nič nepodniká, aby sa s nimi nedostal do konfliktu a nakoniec si ešte nevyslúžil kritiku, že nevie zaujať pevné stanovisko. Ťažko sa s ním vychádza, lebo je strašne precitlivený, náchylný k prehnanej sebaľútosti, ba i k slzám.
Ak sa mu dostane uznania za šikovnosť, viditeľne pookreje. Túži po láske, pozornosti a uznaní – v tomto poradí! Mal by sa venovať akémukoľvek tvorivému odboru, v čom bude určite vynikajúci; treba mu ponechať voľnú ruku, aby robil to, na čo má najväčšiu chuť. Pokiaľ ide o krásu, nebojte sa, Ovca vás nesklame. Má veľmi vycibrený vkus a náročné záľuby. Nemá však ďaleko k márnotratnosti a nebýva veľmi praktická.
Ak príslušník tohto znamenia nemá nijaký mocný ascendent, ako sú Drak, Had alebo Tiger, nemal by prijať zamestnanie, ktoré súvisí s veľkou zodpovednosťou alebo s vynášaním rozhodnutí.
Pre život potrebuje silných a spoľahlivých ľudí, o ktorých sa môže oprieť. Prívetivá a optimistická povaha Koňa, kanca a Tigra vyhovuje jej osobnosti. Dokonalú harmóniu nájde tiež u Zajaca, Opice, Draka a Hada, s inou Ovcou bude takisto dobre vychádzať.
Potkanovi sa nepáči jej márnotratnosť a nedostatok sebazapierania. Ovca nenájde sympatie ani šťastie u strohých ľudí z roku Byvola ani u praktických príslušníkov znamenia Psa, ktorí nemajú dosť trpezlivosti počúvať malicherné žalospevy.

DIEŤA OVCA

Toto nežné dieťa bude pokladom svojich rodičov. Strašne rado sa necháva objímať, obskakovať, hladkať a dokonale rozmaznávať. Ako vnímavý umelec a milovník krásy obľubuje hudbu, poéziu, voňavé mydlo pri kúpaní a všetky druhy pôvabných čačiek, ktoré uspokojujú jeho jemné zmysly. Je nesmierne závislé, nie je ochotné robiť niečo samo – pokiaľ si to vie presadiť.
Pravdepodobne bude lipnúť na obľúbených veciach, povedzme starej deke alebo, ak je to dievčatko, na ošarpanej bábike.  Neznáša, keď si z neho v škole uťahujú, veľmi ho kritizujú alebo privádzajú do rozpakov, potom tam odmieta ísť aj niekoľko dní po sebe.
Keď ho zosmiešnite alebo odmietnete, môže sa uzavrieť do vlastného čarovného sveta, z ktorého sa len ťažko dá vylákať. Ak sa rozhodne založiť si vlastnú domácnosť, zvládne túto úlohu s vynikajúcim vkusom. Rád sa pekne oblieka a má nadanie nádherne naaranžovať veci, či predmety. Niekedy je malicherný, nestály a triviálny, pritom však predstiera nesmiernu tvorivosť, skromnosť a trpezlivosť.
Nebojte sa vodiť ho za ruku ani pomáhať mu pri rozhodovaní. Nikdy nebude mať dosť vašej podpory a pravdu povediac, dobrú radu a súhlas rodičov vyhľadáva asi vo všetkom, čo robí.
Nechcite mu zotrieť z očí rozprávkový poprašok, ani ho zmeniť, vylepšiť alebo preskupiť do pevnejšej hmoty. Bolo by to zbytočné, lebo Ovca vždy hľadí na život a svet cez ružové okuliare.

Theodora Lauová „Kniha čínskych horoskopov“