Nedeľa Jún 25

Kosuke Fujishima

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

 

 Kosuke Fujishima sa narodil 7 júla 1964 v Chibe (Japonsko). Po skončení školy si našiel miesto v časopise Puff, kde pracoval ako redaktor. Kľúčovou postavou v jeho živote sa stal známy kreslič komiksov Tatsuya Egawa, ktorý mu po menšom rozhovore pre časopis Puff, ponúkol prácu asistetnta.

Prvou, neľahkou úlohou bolo pretvorenie filmu „Be Free“ (1986) do komiksovej podoby. Jeho tvorba si okamžite získala mnohých fanúšikov a z komiksu sa postupom času stala manga s názvom 'You're Under Arrest!'. Šarmantné policajtky, milujúce rýchlu a nebezpečnú jazdu, si vydobyli miesto v srdci všetkých  Japoncov a katapultovali Fujishima do siene slávy. V roku 1988 nadobudla manga kreslené črty a na svet sa dostala anime, ktorá odštartovala nový ošiaľ.

Po úspechu anime 'You're Under Arrest!' začal Fujishima pracovať na novom projekte. Hlavnou postavou sa tentokrát stala bohyňa Belldandy, ktorá doslova, prevráti na ruby život mladému chlapcovi. Ah! Megami-sama“ zožala ešte väčší úspech ako jej predchodca a tým iba potvrdila autorov veľký talent.

A čo dodať na záver?  Kosuke Fujishima miluje autá. A práve táto záľuba si našla miesto i v jeho tvorbe. Jeho zbierka štvorkolesových priateľov obsahuje dvanásť unikátnych kusov, ktoré zvečnil v anime Ex' Drivers.

Prehľad jeho tvorbou:

Oh! My Goddess (Manga)

Oh! My Goddess OVA

Ah! My Goddess the Movie

The Adventures of the Mini-Goddess

You are Under Arrest (Manga)

You are Under Arrest OVA

You are Under Arrest TV

You are Under Arrest the Movie

Ex' Drivers


Ďalej sa podieľal na tvorbe charakterov v známych anime ako Sega Saturn RPG 'Sakura Taisen' či Piano. Alebo spolupracoval na projetkoch ako gamecube-exclusive 'Tales of Symphonia' a Striker.