Nedeľa Jún 25

Kazuya Minekura

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

 

- Drogy, sex a chľast...alebo, kto je Kazuya Minekura? -

Ako to všetko začalo?

Pred niekoľkými rokmi sa mladá, doposiaľ neznáma, autorka rozhodla, že prerazí do sveta mangy dosť netradičným spôsobom. Na mušku si vzala čínsku povesť o Opičom kráľovi a tým odštartovala nové šialenstvo menom Saiyuki. Nová manga sa okamžite ujala. Či už to boli na kusy predávané výtlačky, nespočetné doujinshi alebo pc hry, celé ľudstvo bažilo po jej novom výtvore. To Kazuyu Minekuru katapultovalo medzi elitu a jej sen sa začal pomaly plniť.

A čím je jej manga taká zvláštna?

Svoj prvý pokus o mangu nazvala Gensouman Suikoden a vydala ju ako devätnásť ročná. Avšak verejnosť ju neprijala s nadšením. Tak siahla po druhej alternatíve a svetlo sveta uzrel Saiyuki. Manga, ktorá verejnosti poskytla autorkin netradičný pohľad na dnešný svet. Svet plný násilia, peňazí a krvi.

Jej tvorba obsahuje všetky pikantnosti dnešnej spoločnosti. Či už je to shounen-ai, chľast, sex, drogy, fajčenie, zrada alebo znásilnenie, každý si príde na svoje. Postavy sú veľmi impulzívne, vždy povedia, čo majú na srdci a na otázky dráždivého charakteru odpovedajú bez mihnutia oka. Mužskí hrdinovia bývajú zväčša neohrabaného charakteru so slovníkom plným nadávok a úžasne vzrušujúcim telom,  no keď im cestu zatarasí nežnejšie pohlavie, neváhajú zaň položiť i vlastný život.

Dosť netypická je autorkina chuť všetko zdramatizovať. Nenájdete jeden jediný diel, kde by niekto neumrel. Najradšej má mladé dievčatá s tajuplnou a veľmi smutnou minulosťou, ktorých život končí samovraždou, obetovaním sa za milovanú osobu, alebo doživotným trápením.

Každá z jej mangy je iná. A práve to robí Kazuyu Minekuru originálnou a nenahraditeľnou. Iba sťažka by sa jej diela dali kopírovať, pretože v každom rozoberá inú tému, alebo sa zaoberá novým, doposiaľ neriešiteľným problémom.

Medzi autorkine najúspešnejšie mangy (momentálne sfilmované do anime) patria Saiyuki, Stigma, Wild adapter a Trigun.