Nedeľa Jún 25

AnimeDream.sk - Novinky

Manga.sk

Autor: SATAS Piatok, 04 Október 2013 17:08
Pozor: Otvorí sa v novom okne. PDFTlačiťE-mail

Manga.sk bola dnes o 19:03 CEST dočasne vypnutá. Dôvodom je útok "hakerov" zo skupiny KEST. K vypnutiu sa pristúpilo z bezpečnostných dôvodov a www.manga.sk zostane unreachable najbližších pár dni. Viac informácii o ďalšom osude tejto obľúbenej stránky a fóra Vám prinesieme neskôr.

Bubliny - Mikula vs. Mráz

Autor: Yaonee Pondelok, 02 Apríl 2012 08:45
Pozor: Otvorí sa v novom okne. PDFTlačiťE-mail

Internetový komiksový portál "BUBLINY", ktorý je zameraný prevažne na domácu komiksovú tvorbu, vám v týchto dňoch prináša dve vysoko pútavé recenzie na slovenskú (svetovú) kvalitu od Ľuda Mikulu "Dych mora" a autorskej dvojice Juraj Takáč (skript) - František Mráz (art) "Černokňažník Storm".

Zdroj: E-magbubliny.blogspot.com

Časopis o fantastike

Autor: Yaonee Pondelok, 02 Apríl 2012 08:39
Pozor: Otvorí sa v novom okne. PDFTlačiťE-mail

Historicky prvé číslo časopisu o fantastike "Jupiter" si môžete v týchto dňoch bezplatne stiahnuť priamo na jeho hlavnej stránke, kde nájdete nielen detailný návod, ako sa v blízkej budúcnosti k jeho ďalším číslam dostať, ale aj lákavé projekty, do ktorých sa oplatí zapojiť!

Zdroj: Casopis-jupiter.sk

BestFiction 2012 - literárna súťaž!

Autor: Yaonee Pondelok, 02 Apríl 2012 08:34
Pozor: Otvorí sa v novom okne. PDFTlačiťE-mail

Internetová stránka AnimeDream.sk vyhlasuje VI. ročník literárnej súťaže BestFiction 2012. Tento rok sa súťaží v týchto súťažných kategóriách: Próza, FanFiction a Poézia. Kompletné súťažné pravidlá, aj s atraktívnymi cenami pre výhercov, môžete nájsť priamo tu.

Bubliny ožívajú?! (AD.sk Estránka)

Autor: Yaonee Štvrtok, 09 Február 2012 11:43
Pozor: Otvorí sa v novom okne. PDFTlačiťE-mail

Kým spanilá deva čakala 100 dlhých rokov, aby konečne precitla z dlhého spánku, Ladislav Orosz, šéfredaktor Bublín a práve „ten“ človek, ktorý za to všetko môže, potreboval necelých 365 dní na to, aby dôstojným spôsobom prinavrátil slovenskému komiksu jeho zašlú slávu.

Čítajte viac priamo tu.

Zdroj: Animedream.estranky.sk

Vyhlásenie súťaže: Svet na tvoj obraz

Autor: Yaonee Štvrtok, 09 Február 2012 11:40
Pozor: Otvorí sa v novom okne. PDFTlačiťE-mail

Fandom SK vyhlasuje súťaž Svet na tvoj obraz.

Súťaž je určená pre amatérskych výtvarníkov a bude prebiehať v troch kategóriách:

1. Science fiction

2. Fantasy

3. Komiks

Znamená to, že téma súťažných prác v prvej kategórii bude súvisieť so žánrom science fiction, v druhej kategórii to bude žáner fantasy. Tretia kategória nie je žánrovo obmedzená, súťažiaci môže vytvoriť napríklad komiks o posádke vesmírnej lode, ale aj humorný strip o ťažkom živote bytového psíka.

Každá z týchto kategórií sa delí na dve subkategórie:

Súťažiaci do 18 rokov (junior)

Súťažiaci vo veku 18 a viac rokov (senior)...

Viac informácií sa dočítate na hlavnej stránke podujatia.

Zdroj: Fandom.sk

Fantázia sa mení na Fandom...

Autor: Yaonee Utorok, 13 December 2011 20:38
Pozor: Otvorí sa v novom okne. PDFTlačiťE-mail

Vážení naši fanúšikovia a čitatelia,

za ostatné 3 roky sa z denníka Fantázia OnLine, ktorý predtým slúžil ako internetová alternatíva tlačeného časopisu Fantázia, stal nezávislý funkčný informačný server, ktorý vám denne prinášal aktuálne správy, komentáre, recenzie a nemalé množstvo poviedok a ďalších článkov týkajúcich sa dianí vo svete fantastiky. Nadišiel však čas, keď sa musíme vzdať tohto názvu a vrátiť sa k pôvodnému, pod ktorým pred viac než desiatimi rokmi server vznikol – a to Fandom SK s názvom domény www.fandom.sk.

Viac informácií sa dočítate priamo tu.

Zdroj: Fandom.sk

Dumky Podvečerné 2012?!

Autor: Yaonee Utorok, 13 December 2011 20:32
Pozor: Otvorí sa v novom okne. PDFTlačiťE-mail

Internetový portál pre začínajúcich autorov Storywritersinc.wordpress.com vyhlasuje I. ročník amatérskej literárnej súťaže „Dumky Podvečerné 2012“, ktorý spoluorganizuje s organizátormi medzinárodného multikultúrneho festivalu AnimeSHOW 2012. 

Čo môžete vyhrať?

Môžete vyhrať knihy, diplomy i tričká. A súťažiaci v kategórii nad 18 rokov špeciálnu cenu, súdok bavorského piva. Knihy si môžete vybrať sami zo zoznamu, ktorý vám zašleme, ak zvíťazíte v jednej zo 7-mich súťažných kategórií. Zaslaný výber bude obsahovať nielen knižné tituly v jazyku slovenskom, ale aj cudzojazyčné publikácie.

Viac zaujímavých vecí sa dočítate na hlavnej stránke.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL