Utorok Jún 27

Weiss Kreuz The Origin

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

História: „Začiatok“
- Weiss Kreuz The Origin -


Takže, ten pán, ktorý to všetko spískal, sa volá Takehito Koyasu a pred niekoľkými rokmi napísal príbeh. No a aby na seba upozornil, dal mu veľmi zaujímavý názov „Weiss Kreuz“.

Koyasu vytvoril štyri typy postáv. Každá z nich je sama o sebe výnimočná, pretože odráža autorovu osobnosť a to vždy v inom prevedení, takže mu právom prischla prezývka „Father ofWeiss“.

V roku 1997 nadobudlo toto zaujímavé dielo reálne črty. Pod názvom „Project of Weiss“ sa odštartovala séria rádiových hier, ktorá okamžite zaujala japonské publikum. Zaujímavé na to všetkom bolo to, že Takehito Koyasu sa sám podujal nadabovať jedného z hlavných hrdinov, Ayu. Samozrejme pri tak namáhavej práci treba mať i trochu zábavy. No a práve o ňu sa postarali jeho traja kamaráti Tomokazu Seki, Shin-ichiro Miki a Yuuki Hiro-sa, ktorí s nadšením prijali jeho ponuku vhupnúť do postáv Kena, Youjiho a Omiho. No a keď hra s úspechom prekonala svoju premiéru, rozhodla sa táto podarená štvorica založiť hudobnú skupinu „Weiss“ (ako inak). Ich unikátna zmes popu a rocku nenechala chladným žiadneho milovníka hudby a po tom, čo sa dopyt po ich cd-čkách začal zvyšovať, stúpajúcej sláve  sa nedalo zabrániť.

Toto všetko však zďaleka nestačilo. Po istom čase sa mladý autor rozhodol svoj príbeh vydať v knižnej podobe a tak uzrela svetlo sveta  prvá manga (WEISS: AN ASSASSIN AND WHITE SHAMAN). I táto divoká karta priniesla veľký úspech. Prichádza rok 1998. Takehito Koyasu opäť špekuluje. Tentokrát mu v hlave skrsol miliónový nápad. Z mangy sa stáva anime a vo svete Japoncov sa rozpútala nová hystéria.

Anime odštartovala 8. apríla 1998 v Japonskej televízii. Keďže mala iba 24 epizód, skončila sa pomerne rýchlo (chodila každý večer v neskorých nočných hodinách, aby neplnoleté osoby nemali nočné mory; ktovie, či to pomohlo?). Popularita tejto anime neustále stúpala, dokonca i po tom, čo sa definitívne prestala vysielať. Japonskí fanúšikovia vytvorili množstvo fanklubov, manga sa predávala rýchlosťou blesku a Takehito Koyasu sa uchýlil do štúdia, aby rozvášnenému davu priniesol nové časti.

Pikoška: Hentai a Weiss Kreuz???

Keď sa Takehito Koyasu rozhodol vydať prvú mangu, pozval si na spoluprácu jedno, podľa mňa,  úžasné žieňa, Kyoko Tasuchiya. Kritika sa na umelecké prejavy tejto mladej slečny pozerá s dosť značným odstupom, ktorý miestami prerastá i do znechutenia. Dôvodom je manga v štýle hentai, shounen-ai či bishounen, ktorá je medzi nami otaku fanúšikmi vcelku obľúbená a vďaka ktorej začala svoju kariéru ako mangaka. Ale vráťme sa k Weiss Kreuz.

Samotná manga je takzvaným prológom k anime, ktorá pôvodne ani nebola naplánovaná. Stretávame sa tu s hlavnými hrdinami, ktorí sú nám postupne predstavovaní cez jednotlivé kapitoly. Takže akčné scény, alebo záhadné zápletky sa zahnali do kúta a hlavnou dejovou líniou sú zážitky z minulosti, či dôvody, prečo sa stať členom Weiss. Manga je dokonca zvláštna i štýlom kreslenia. Budete značne prekvapení, ale pôvodnú čierno-bielu verziu vystriedali vcelku vydarené farebné tóny.

Yaonee, Misako a naša menej citlivá „Liu“ :o)